maza75

Šikana na pracovišti

Jak dokázat šikanu na pracovišti?

Nejlepší odpověď
Deli

Svědectvím, nebo nahrávkou. Pozor, pokud půjde pouze o audionahrávku, musí tam být zřejmé, že se účastníci oslovují jmény. Ta kr*** – to fakt policii nestačí.

Další odpovědi
Hlada

Můžete si pořídit spy kameru v propisce, zapalovači nebo klíčence. Otázkou ovšem je, k čemu takový důkaz bude dobrý. Smysluplný by byl snad jen při šikaně mezi spolupracovníky na stejné úrovni. Tuto situaci by ale operativněji řešila dobře mířená facka. V jiných případech je lepší takové pracoviště opustit. Čas strávený v nepříjemném prostředí vám už nikdo v životě nevrátí.

Michal Kole

S tou nahrávkou je to dost právně sporný. Právník šikanujícího může namítnout, že to bylo nahráno bez souhlasu klienta.

Svědectví není do posledních chvíle jisté, protože šéf může vašeho svědka podplatit, povýšit, aby vypovídal v jeho prospěch.

Zkusit zajít k doktorovi a nechat si napsat psychické problémy (to se mi zdá docela průchodné, protože do hlavy nikdo nevidí a nelze zaručit, že když v tomto prostředí budete ještě měsíc, že Vám doopravdy nerupnou nervy a něuděláte nějakou „blbost“ a pak by byla odpovědnost na doktorovi, že nepoznal, že hrozí nějaké nebezpečí a sám by se vystavoval žalobě za nedbalost), to pak Vás sice zaměstnavatel může vyhodit, ale musí Vám dát odstupné.

Při odchodu z důvodu šikany by Vás maximálně nechal odejít na dohodu bez odstupného.

megahit

Šikanou na pracovišti se zabývají také pracovníci v občanských poradnách (kontakty na www.obcanskepo­radny.cz)
Konzultace jsou zdarma.