Anduška

Šifra mistra Leonarda- Je lepší kniha nebo film?

Nejlepší odpověď
iceT

Jednoznačně kniha,film bývá vyjímečně lepší než film.

Další odpovědi
anonym

Záleží na tom, co očekáváš…
Pokud jsi neutrpěla příliš rozsáhlé vzdělání, doporučuju knihu, film ale budeš mít ´za sebou´ rychleji…
___
Já trpěl u obého (Brownovy fabulace jsou na mne příliš ´pitomé´ – už nad Digitální pevností jsem duševně zvracel) – takže ´za mne´ doporučuju spíše knihu Tajemství dubového ostrova.

led

Film je robený pre naivných konzumentov,
pri čítaní knihy môžte zapriahnúť do opisovaného deja aj svoju predstavivosť a fantáziu. Skúsenosti a znalosti problematiky a myslenie (počujete mowla?) radšej odložte pod stôl, mohli by vás mylne zavádzať. Ale ak sa uvoľníte a prežívate dej, dozviete sa informácie, ktorým možno aj uveríte.
Vo filme vám vašu predstavivosť nahrádza predstavivosť režiséra a výtvarníka.

kubik!

Za mě rozhodně kniha, je mnohem zajímavější a mám pocit, že i ten konec je tam tak trochu jinak…

GM

Pokud se chceš poučit o historii a nejde ti jen o poměrně slaboduchou zábavu, doporučuji knihu Svatá krev a svatý grál, autoři Baigent, Leight a Lincoln. „Kniha, z níž opisoval Dan Brown, bez níž by nikdy nenapsal svůj Da Vinciho kód a kvůli které stanul před soudem“. Rozšířené vydání z r. 2006,vydavatel­ství Rybka.

led

iceT vtipné: „film bývá vyjímečně lepší než film.“
film bývá vyjímečně lepší než kniha. :)

iceT

jajaja,máš pravdu,myslela jsem to přesně tak…

led

mowla,
takéto knihy nečítajte s kalkulačkou, počítačom a učebnicou fyziky, dejepisu a Starým zákonom v ruke. Pohodlne sa uvelebte v kresle, kávičku, alebo čajíček na stolík, papučky na nohy, kulicha na hlavu a ponorte sa do deja.