zzzzz

sídlo podníkání v družstevním bytě

Dobrý den, mám dotaz. Pokud chci začít podnikat jako OSVČ, mohu si sídlo firmy nahlásit do družstevního bytu, bez souhlasu družstva? Jsem vlastníkem členských práv BD, ale vlastníkem nemovitosti je družstvo. Stanovy toto nijak neřeší. Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Jako sídlo firmy můžete nahlásit svoje bydliště.
Problém by nastal pokud by jste to nahlásila jako provozovnu. Jiné sazby elektřiny, jiná daň z nemovitosti atd.

Další odpovědi
anonym

Dobrý večer. Pokud se jedná o podnikání, které nebude obtěžovat ostatní nájemníky, potom není důvod, proč by bylo třeba řešit souhlas BD se sídlem Vašeho podnikání. Problém by byl v případě, kdy by Vaše podnikání ztrpčovalo život ostatním majitelům bytů, či nájemníkům. Pokud nemáte vlastní provozovnu, nebo tuto máte, ale uvažujete o její změně, nemáte jinou možnost, než na ŽÚ nahlásit jako místo podnikání adresu svého bydliště.

Mapel

Pro OSVČ je sídlo podnikání vždy trvalé bydliště, pak provozovna se hlásí odděleně.

kore7

Pokud hledáte, vhodné místo pro svoji firmu doporučuji se obrátit na https://www.si­dlofirmy.cz/ Sídlo firem umísťují jen do prostorů, které sami vlastní. Nemusíte tedy vůbec čekat na nějaké to vydání souhlasu a vše se vyřídí během pár minut.