jinsun

Shození noteboku – pojistka na blbost

V hospodě měl jeden chlap(neznal jsem ho) zapojenej notebook do zásuvky, šel jsem kolem(mohl jsem to obejít z druhý strany stolu) a zakopl o kabel a notebook mu shodil na zem, který se rozbil(křuplý display, vypadlá klávesnice – asi už nepoužitelný). Chlap si žádá úhradu škody(celou). Vztahuje se pojistka na blbost? Stůl jsem mohl obejít, obsluha říkala že neměl právo použít zásuvku. Štestí je, že chlápek to nebude dávat k soudu zatím.

Odpovědi
dj.david1234

Jestli neměl povolení použít zásuvku jeho blbost 🙂

dudu

Nedávno jsem řešil s pojišťovnou podobnou záležitost. Pokud máte zmíněnou pojistku uzavřenu, mělo by se pojistné krytí škody tohoto případu týkat. Poškozený musí přeložit posudek o příčině škody a kalkulaci ceny opravy a vy nesmíte přiznat, že jste na PC pracoval a hlavně, že nejste s druhou stranou v příbuzenském vztahu. Doporučuji předběžnou konzultaci s dobrým známým od pojišťovny, protože ti „pacholci“ bazírují na každém slovíčku díky jemuž by se z plnění mohli vymanit!

jinsun

a pokud by jí měl povolenou?

dj.david1234

Tak je to něco jiného.. Ale s tímhle měl počítat..
Kdyby měl povolení, tak sedí u stolu, který je hned vedle zásuvky
(právě proto, aby se tohle nemohlo stát)

Mimochodem, už se mi doma na vlastním ntb stalo, že jsem zakopnul o kabel do zásuvky, nikdy mi ntb nespadl, jen mi odletěl kabel z notebooku.. Ntb zůstal na stole bez pohybu..
Tak ještě jestli to neudělal schválně, třeba chtěl nový ntb…