Ewíík

Sherlock a nikotinové náplasti ?

V seriálu Sherlock od BBC (2010) jsem viděla že si Sherlock Holmes dal tři nikotinové náplasti na vnitřní stranu předloktí. Řekl že mu to pomáhá lépe myslet a soustředit se. Myslíte že je to pravda ? Respektive je to bezpečné ?

Nejlepší odpověď
iceT

Jestli je to bezpečné netuším,ale postava Sherlocka Holmese v románech užívala jistou drogu.Film Hedvábná punčocha takto dokonce začíná,že SH polehává v nějakém opiovém doupěti.Jeden ze sesnulých představitelů SH dokonce odmítl ve starším seriálu napodobovat braní drog a sám se podílel na utváření charakteru filmového Holmese. Když se doslechl, že jeho postava je oblíbená u mládeže, nechtěl, aby měli za ideál někoho, kdo je závislý na kokainu (což je v knihách detektivův zničující zlozvyk), a sám si získal povolení od spisovatelovy dcery, aby se mohl Holmes vzdát své závislosti a nedávat tak špatný příklad.
Takže si myslím,že v nové verzi SH je za nikotinovými náplastmi stejný záměr nedávat mladým špatný příklad.

Další odpovědi
zzzzz

Nikotin povzbuzuje mozkové buňky, ale nedoporučuji ti to zkoušet, má i špatnou vlastnost, je silně návykový.