Niikii

Shar-pei výška… ☹

Ahoj chtěla byc si do budoucna koupit psa sharpeyeho ale mallého..líbí se mi ti malincí a ne ty velký telata ☹ Nikde nemůžu najít jak je shap-pei velký?a exstují 2 druhy?jakože jeden druh je malé vkoti a druhý velé?Děkuji

Odpovědi
aramah

Shar-Pei Má statné,svalnaté tělo s výškou okolo 50 cm v kohoutku a hmotností 20 kg.Barva může být zlatě kremová,žemlová,ale i černá.

Tata

Před pár lety jsme měli sharpeye. Tak jako existují velcí a malí lidé jsou mezi těmito psi velcí i malí psi. Průměrná výška se pohybuje mezi čtyřiceti a padesáti centimetry. Vás ale spíš zaujala (stejně jako mě) ta krásná svraštělá kůže. I u té je to podobné jako u výšky. Jsou psi kteří jsou v dospělosti prakticky hladcí a ze sharpeye mají jen svráštěné čelo. Ti druzí si uchovávají volné faldy na hřbetě, bocích a nohou, tak jak je měl nás Endy. Nejkrásnější jsou štěňata, ale nikdo vám nepoví co z něho vyroste. Já jsem si nového psa nepořídil, stále čekám. Před dvěma lety jsem se dočetl, že vyšlechtili trpasličího sharpeye. Tak čekám kdy se objeví v nabídkách a kdy bude cenově dostupný.