kapka

Seženu redukci z autozásuvky do běžné zásuvky?

Snad mě někdo pochopí, co vlastně chci. :) Mám ruční vysavač do auta. Má kabel zakončený tím, co se strčí do elektrické zásuvky, co je v autě. Kdybych chtěla vysavač použít doma, zasunout ho do běžné zásuvky, jde to? Kde sehnat takovou redukci? Vůbec nevím, jak Googlu vysvětlit, co že to chci. :) Nejsem si ani jistá, jestli něco takového existuje, ale říkam si, že redukce třeba existují úplně na všechno. :D

Nejlepší odpověď
gecco

Janě,poměrně běžně…
Třeba – https://www.al­fa.cz/product­.php?eid=105140000­0000002BOZ&ut­m_source=Google­Feed&utm_medi­um=ppc&utm_cam­paign=Akumulá­tory%2C+nabíječ­ky&utm_term=Na­pájecí+adaptér+z+220%2F­30V+na+autozá­suvku+12V&gclid­=CjwKEAiAtf6zBRDS0oC­LrL37gFUSJACr2JY­buPwPTA48bkP0Sf­B6isMsv19sdZF2-vMWqQdYIiJEIhoC­cKfw_wcB
😉

Další odpovědi
JájsemRaibek

No tak to neexistuje!
A hlavní důvod je ten, že rozvod v autě je 12V, popř. v náklaďáku 24V a doma máš 230V střídavých.
Jak jej použít doma? Ano šlo by to. Silnější transformátor s usměrňovačem, abys měla + a – a 12V.

Hlada

Na to se nedá odpovědět, protože nevíme příkon. Obecně autovysavače mají příkon 50 – 150 W a tomu odpovídající proud. Na tak velký proud se hotový adaptér za rozumnou cenu koupit nedá.
Nejjednodušší by bylo použít vyřazený počítačový zdroj nebo autonabíječku.

led

ano https://www.go­ogle.sk/search?q=au­to+redukcia+220V/12V&s­ource=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0ahUKEwi7os_NpvzJAh­WCQxoKHX_qBXYQ_A­UIBygB&biw=1242&b­ih=594
menič napätia Vstup:220–240V, 50/60Hz, 0,6a Výstup: 12V = 5A (max 60W)
http://www.nar­va.sk/menic-napatia-adapter-ac-230v-12v-6a_d23442.html
v prvom odkaze tie veľké „krabice“ sú meniče napätia až do 100W, tie malé redukcie idú do približne 0,3A tj. 3,6W

anonym

moje původní odpověď špatně, četl jsem to asi se zavřenýma očima

gecco

Borečku, ty jsi Raibek??

JájsemRaibek

Není, on upravil otázku, původně chtěl obráceně z 12 na 230.
A jinak k tvé odpovědi. Jde o to, jestli těch 1000mA bude stačit.

gecco

Jo jo, to je otázka…
😉