Comanch

Sezame otevři se … Co to je?

Vím, že je to také pořad pro děti. Slyšel jsem ale i, jak to lidi používaj v mluvě. Co to vůbec znamená a jak to vzniklo?

Nejlepší odpověď
www

Ta pohádka nevím už jak se jmenuje, ale tuším, že se otevírala nějaká skála.

Další odpovědi
Ella

je to z pohádky Alibaba a 40 loupežníků (myslím, že to byl Alibaba), tam otvírali tajnou jeskyni ve skále slovy „Sezame, otevři se“ a ukrývali tam poklad

anonym

Přečti si pohádku Alibaba a 40 loupežníku a budeš v obraze.

anonym

pokud máte děti a dívají se na ten pořad, tak jim pusťte cokoliv jiného, ale toto ne, strašná blbost a dost záporně to ovlivňuje vývoj dítěte

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­li_Baba

Tata

Doufám že se díváte v televizi na turacký serial o Šeherezádě. Skuste si ale zjistit kdo vlastně Šeherezáda byla a jakým způsobem chránila svůj život. Třeba vás to pátrání přivede k jedné z nejstarších knich světa.
Příběhy(pohád­ky)tisíce a jedné noci. Tam zjistíte nejen co je to sezame otevři se, ale i řadu starých moudrostí, které přetrvávají do dneška. Můžete si na internetu najít vícuc z této knihy, potom budete vědět co je sezame otevři se, ale nebudete zát příběh.