ORION_

Severská mytologie – je aktuální ?

Ahoj,
chci se zeptat, jestli jsou ještě na světě lidé, který věří v severskou mytologii (Ódin, thor, frey a tak).

Odpovědi
Psychotic

„Severská mytologie“ zmizela s vikingy někdy ve 12. století.

Důležité ale je zmínit, že čemu dneska říkáme „severská mytologie“, je to, co o vikinzích napsali křesťané celá staletí po tom, co už vikingové neexistovali. Některé věci, jako Thorovo kladivo atd. se asi budou zakládat na jejich skutečné víře, ale většina toho, co dneska „víme“, je v podstatě fikce.

Takže pokud by někdo dneska řekl „Téda, od teďka věřim v Thóra a severskou mytologii“, stejně by jeho víra byla od skutečné tehdejší víry na míle vzdálená.

gecco

Ano, jistě…

  1. v čem máš problém
  2. co tě na tom udivuje
  3. proč nevěříš ty

???
___
😉

Je to ´dobrá´ mytologie – proč se jí nevěnovat?
😉

arygnoc

ľudia veria kadejakým rozprávkam, prečo by neverili (akejkoľvek) mytológii?

;-Q