brillant

Šetříte v bytě teplem?

http://www.no­vinky.cz/finan­ce/385090-setrite-v-byte-teplem-od-ledna-si-priplatite-za-to-co-sami-neprotopite.html

Za optimální teplotu považuji také 19 – 21°C, časem se ukáže jaký bude rozdíl v platbách.

Nejlepší odpověď
setapouch

Tohle vím a pěkně mě to štve. Mám rád chlad, za optimální teplotu v bytě považuji cca osmnáct stupňů, ale v zimě mně sousedi „vytápí“ na nějakých 25. Takže si budu platit za diskomfort, za to, že mne sousedi obtěžují teplem…

Další odpovědi
honza19hk

teplem sice zbytečně neplýtvám ale zároveň nebydlím v paneláku. Topím dřevem a vlastním stovky hektarů lesů, takže tohle se mě netýká.

Lamalam

Naštěstí bydlíme ve vlastním. Topíme tak, aby nám bylo dobře.

briketka10

Nešetřím teplem mám ho ráda v zimě
tu mám, jako občas venku v létě 24°C
a zároveň nemám žádné sousedy,
kteří by mě mohli ze stran i jinak
„vytopit“.

marci1

Už jsem to slyšela od známé. Jelikož mají zateplený panelák, mají doma teplo. Jejich rodina má raději teploty 18–20 stupňů Celsia. „Topí“ minimálně. Bohužel byty v panelácích jsou většinou přetopené. 🙂

Awe

No příjdu z práce, udělám si večeři a hned mě tohle pěkně nasere.
Taktéž v zimě nikdy netopím, mám raději zimu než teplo. pro mě je ideální teplota 15–20°, a komu se to nelíbí tak ať si platí on a né já. To je zase kravina

ReHu

To měl doma bývalý mužský.
Má být uprostřed paneláku, topí sousedi vlevo, vpravo, nahoře i dole. Topení vůbec nezapinal.

A já mám o štěstí, že si topím, jak potřebuju a jak mi je příjemné 🙂

suaeda

Nepřetápím. Byt mám částečně zateplen a optimální teplotu považuji tak 19 – 21°C. V létě kdy teploty venku přesahují 33°C tak trpím.

gecco

Já myslím, že jsem tak někde okolo průměru, v bytě mám tak 21–23°C – takže se snad od ´sousedů´ tak moc lišit nebudu…
😉

anonym

Bydlím v domku a tam se moc šetřit nedá.
Mám raději teplo a topím od října do května.

anonym

Není jak vlastní topení a zda šetřím? Určitě ano, mám v průměru 24 °C a to je kotel nastavený na 40 °C. Bydlím obklopen byty a je to znát.

da ny

Sousedé jsou horkokrevní (netopí), my „mrzneme“ pod střechou a topíme tedy i místo nich, což si i zaplatíme /i za ně)… Máme rádi teplo, alespoň 24°C.

lexx

topím cca 5–10 dnů v roce tak navečír 2h víc ne…barák zateplený, prosklené balkony, furt je stálých 20–22 st C, není potřeba zapínat

Emefej

Topím si vlastním kotlem a teplotu reguluji podle momentální potřeby tak, aby nám nebyla zima ani horko.

Midoc

Panelácích bývají byty přetopené od dálkové kotelny. Může se to vyřešit termostatickými hlavicemi na radiátorech.