Avatar uživatele
brillant

Šetříte v bytě teplem?

http://www.no­vinky.cz/finan­ce/385090-setrite-v-byte-teplem-od-ledna-si-priplatite-za-to-co-sami-neprotopite.html

Za optimální teplotu považuji také 19 – 21°C, časem se ukáže jaký bude rozdíl v platbách.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, iceT, suaeda, briketka10, zzzzz, marci1, da ny, gecco před 3067 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
setapouch

Tohle vím a pěkně mě to štve. Mám rád chlad, za optimální teplotu v bytě považuji cca osmnáct stupňů, ale v zimě mně sousedi „vytápí“ na nějakých 25. Takže si budu platit za diskomfort, za to, že mne sousedi obtěžují teplem…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

teplem sice zbytečně neplýtvám ale zároveň nebydlím v paneláku. Topím dřevem a vlastním stovky hektarů lesů, takže tohle se mě netýká.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Naštěstí bydlíme ve vlastním. Topíme tak, aby nám bylo dobře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Nešetřím teplem mám ho ráda v zimě
tu mám, jako občas venku v létě 24°C
a zároveň nemám žádné sousedy,
kteří by mě mohli ze stran i jinak
„vytopit“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Už jsem to slyšela od známé. Jelikož mají zateplený panelák, mají doma teplo. Jejich rodina má raději teploty 18–20 stupňů Celsia. „Topí“ minimálně. Bohužel byty v panelácích jsou většinou přetopené. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

No příjdu z práce, udělám si večeři a hned mě tohle pěkně nasere.
Taktéž v zimě nikdy netopím, mám raději zimu než teplo. pro mě je ideální teplota 15–20°, a komu se to nelíbí tak ať si platí on a né já. To je zase kravina

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

To měl doma bývalý mužský.
Má být uprostřed paneláku, topí sousedi vlevo, vpravo, nahoře i dole. Topení vůbec nezapinal.

A já mám o štěstí, že si topím, jak potřebuju a jak mi je příjemné 🙂

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Nepřetápím. Byt mám částečně zateplen a optimální teplotu považuji tak 19 – 21°C. V létě kdy teploty venku přesahují 33°C tak trpím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Já myslím, že jsem tak někde okolo průměru, v bytě mám tak 21–23°C – takže se snad od ´sousedů´ tak moc lišit nebudu…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Bydlím v domku a tam se moc šetřit nedá.
Mám raději teplo a topím od října do května.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Není jak vlastní topení a zda šetřím? Určitě ano, mám v průměru 24 °C a to je kotel nastavený na 40 °C. Bydlím obklopen byty a je to znát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Sousedé jsou horkokrevní (netopí), my „mrzneme“ pod střechou a topíme tedy i místo nich, což si i zaplatíme /i za ně)… Máme rádi teplo, alespoň 24°C.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

topím cca 5–10 dnů v roce tak navečír 2h víc ne…barák zateplený, prosklené balkony, furt je stálých 20–22 st C, není potřeba zapínat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Topím si vlastním kotlem a teplotu reguluji podle momentální potřeby tak, aby nám nebyla zima ani horko.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Midoc

Panelácích bývají byty přetopené od dálkové kotelny. Může se to vyřešit termostatickými hlavicemi na radiátorech.

před 1114 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek