mosoj

Setkali jste se někdy s pojmem biologický čas ?

Zejména dříve narození, dokážete ho vnímat ?
Já ano.

Nemám na mysli biologické hodiny !!!

Nejlepší odpověď
anonym

Dětství je na množství událostí mnohem bohatší (za daný časový interval stihne organismus vykonat větší množství fyziologické práce než ve stáří) a je tedy z hlediska času biologického delší než stáří, kde je tomu naopak. Toto naše srovnání se zkomplikuje, budeme-li uvažovat i čas psychologický.

Další odpovědi
Ajadom

Ano setkala.Každý se s tímto jevem setkává aniž bychom si to uvědomoval.
Pojem „biologický čas“, je čas, který je určován průběhem biologických pochodů.
Pojem „biologické hodiny“, to je tento čas v přeneseném slova smyslu používán směrem k lidem.