Avatar uživatele
anonym

Proč se i v dnešní době setkáváme s hliníkovými příbory v restauracích/hos­podách a tak podobně?

Viděli jste e někde? U nás máme jedno bistro kde je pořad mají a mám takový pocit, že jsme je měli i základní/střední škole. Proč se používají, když se říká, že jsou zdraví škodlivé? Beztak je to jen o penězích, či neschopnosti jít s dobou.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? quentos, dudu, křemílek, Löwe před 3247 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zda škodí hliník? Projděte si odkaz

http://zeny.e15­.cz/clanek/pro-zdravi/skodi-nebo-neskodi-nam-hlinik

„Přestože hliníkové příbory z většiny restaurací a zejména školních jídelen zmizely, jejich prodej nebyl úplně zakázán. Setkáme se s nimi např. v některých bistrech a bufetech. Hliník se může z hliníkového nádobí uvolňovat pouze v kyselém prostředí, neměl by tedy být používán při přípravě kyselých pokrmů.“

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-pravdy-na-tom-ze-jsou-hlinikove-pribory-zavadne-k-pouzivani

Proč se příbory stále používají? Jejich cena. Řekla bych, že jen v bufetech či bistrech, zpravidla samoobslužných, , kde není možno uhlídat všechny zákazníky, kteří bohužel občas nerezové příbory odcizili.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Asi proto, že se hrozně krade, lidi prostě šlohnou všechno a když šlohnou hliníkový, není to tak velká ztráta, ale naštve to taky

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Upřímně – už jsem hliníkový příbor ´nepotkal´ řadu let… Asi navštěvuju jiný druh podniků…
😉
Běžně jsou nerezové, ve fastfoodech plastové na jedno použití, v ´číně´ jím často hůlkami (bambus, na jedno použití)…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Samozřejmě proto, že jsou levnější. Sama jsem se však již velmi dlouhou dobu s hliníkovými příbory nikde nesetkala. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Mám je i doma, že škodlivost hliníku ? Ale prosim Vás…oblbování a byznys je to nic víc. Pamatuji pivo v Al sudech, dneska: ocel nerez, cena, cena !
Doplňuji:
jak je potom možné že potraviny balené v Al fólii (alobal) sýry, salám, čokoláda, káva…nikomu nevadí ? Oblbování národa, průměrného neznalého klienta je to

Upravil/a: lexx

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Hliník se odstěhoval do Humpolce.
Doplňuji:
Přesně ze stejného důvodu jako je ten co způsobuje nedostatek papíru na WC.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

V obyč. hospodách proto, že se hodně krade.
Příbuzná dělala brigádu v nádražní restauraci. Pěkná, nově zrekonstruovaná. Původně měli nerez příbory, vydržely necelý měsíc.
Potom dali hliníkové, ty se taky kradly, ale již mnohem méně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

O škodlivosti hliníku se už 40 let vedou plané diskuze. Žádnou seriózní studii, která by jí zcela jednozančně prokázala, jsem ještě nečetla.

Tvrzení, že hliník se uvolňuje pouze v kyselém prostředí, je lživé! Hliník je typický amfoterní kov (je dokonce nejamfoternější ze všech kovů) a stejně dobře se uvolňuje i v prostředí alkalickém.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Cizecek.M

No, tak to teda nevím a je to šílený. Já jsem z toho vždycky úplně vyřízená, když ještě někde vydím tyto příbory :/ No, nicméně… Já bych si docela koupila příbory takové ty v barvě mědi. Nevíte, kde bych sehnala kvalitní?

Avatar uživatele
Kajolka

Ahoj, já je doma mám a jsou luxusní :) Koupila jsem je na bakly. Znáš ten shop a je super. Příbory, co od nich mám, jsou fakt kvalitní, a to já teda hodně oceňuju.

Avatar uživatele
Honzin8

Ahoj, jaké jsi vybrala? Jako myslím jakou barvu? A nesmývá se ta barva?

Avatar uživatele
Cizecek.M

Děkuji moc za tip. Na ten bakly shop se podívám :) Já si je chci koupit už docela dlouho, ale nikde jsem nenašla nabídku, co by mě oslovila natoli, abych do těch příborů imvestovala :)

Avatar uživatele
Kajolka

Ahoj, jojo, určitě si tam vybereš. Už ses na něj koukala? A vybrala?

Avatar uživatele
Vercule

Já teda jo :D Díky moc za doporučení toho Bakly shopu. Koupila jsem je tam a jsem nadšená :) Díky moc.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření