Proč se i v dnešní době setkáváme s hliníkovými příbory v restauracích/hos­podách a tak podobně?

Viděli jste e někde? U nás máme jedno bistro kde je pořad mají a mám takový pocit, že jsme je měli i základní/střední škole. Proč se používají, když se říká, že jsou zdraví škodlivé? Beztak je to jen o penězích, či neschopnosti jít s dobou.

Nejlepší odpověď
annas

Zda škodí hliník? Projděte si odkaz

http://zeny.e15­.cz/clanek/pro-zdravi/skodi-nebo-neskodi-nam-hlinik

„Přestože hliníkové příbory z většiny restaurací a zejména školních jídelen zmizely, jejich prodej nebyl úplně zakázán. Setkáme se s nimi např. v některých bistrech a bufetech. Hliník se může z hliníkového nádobí uvolňovat pouze v kyselém prostředí, neměl by tedy být používán při přípravě kyselých pokrmů.“

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-pravdy-na-tom-ze-jsou-hlinikove-pribory-zavadne-k-pouzivani

Proč se příbory stále používají? Jejich cena. Řekla bych, že jen v bufetech či bistrech, zpravidla samoobslužných, , kde není možno uhlídat všechny zákazníky, kteří bohužel občas nerezové příbory odcizili.

Další odpovědi
anonym

Asi proto, že se hrozně krade, lidi prostě šlohnou všechno a když šlohnou hliníkový, není to tak velká ztráta, ale naštve to taky

gecco

Upřímně – už jsem hliníkový příbor ´nepotkal´ řadu let… Asi navštěvuju jiný druh podniků…
😉
Běžně jsou nerezové, ve fastfoodech plastové na jedno použití, v ´číně´ jím často hůlkami (bambus, na jedno použití)…

marci1

Samozřejmě proto, že jsou levnější. Sama jsem se však již velmi dlouhou dobu s hliníkovými příbory nikde nesetkala. 🙂

lexx

Mám je i doma, že škodlivost hliníku ? Ale prosim Vás…oblbování a byznys je to nic víc. Pamatuji pivo v Al sudech, dneska: ocel nerez, cena, cena !
Doplňuji:
jak je potom možné že potraviny balené v Al fólii (alobal) sýry, salám, čokoláda, káva…nikomu nevadí ? Oblbování národa, průměrného neznalého klienta je to

mosoj

Hliník se odstěhoval do Humpolce.
Doplňuji:
Přesně ze stejného důvodu jako je ten co způsobuje nedostatek papíru na WC.

ReHu

V obyč. hospodách proto, že se hodně krade.
Příbuzná dělala brigádu v nádražní restauraci. Pěkná, nově zrekonstruovaná. Původně měli nerez příbory, vydržely necelý měsíc.
Potom dali hliníkové, ty se taky kradly, ale již mnohem méně.

Lamalam

O škodlivosti hliníku se už 40 let vedou plané diskuze. Žádnou seriózní studii, která by jí zcela jednozančně prokázala, jsem ještě nečetla.

Tvrzení, že hliník se uvolňuje pouze v kyselém prostředí, je lživé! Hliník je typický amfoterní kov (je dokonce nejamfoternější ze všech kovů) a stejně dobře se uvolňuje i v prostředí alkalickém.

Cizecek.M

No, tak to teda nevím a je to šílený. Já jsem z toho vždycky úplně vyřízená, když ještě někde vydím tyto příbory :/ No, nicméně… Já bych si docela koupila příbory takové ty v barvě mědi. Nevíte, kde bych sehnala kvalitní?

Kajolka

Ahoj, já je doma mám a jsou luxusní :) Koupila jsem je na bakly. Znáš ten shop a je super. Příbory, co od nich mám, jsou fakt kvalitní, a to já teda hodně oceňuju.

Honzin8

Ahoj, jaké jsi vybrala? Jako myslím jakou barvu? A nesmývá se ta barva?

Cizecek.M

Děkuji moc za tip. Na ten bakly shop se podívám :) Já si je chci koupit už docela dlouho, ale nikde jsem nenašla nabídku, co by mě oslovila natoli, abych do těch příborů imvestovala :)

Kajolka

Ahoj, jojo, určitě si tam vybereš. Už ses na něj koukala? A vybrala?

Vercule

Já teda jo :D Díky moc za doporučení toho Bakly shopu. Koupila jsem je tam a jsem nadšená :) Díky moc.