Avatar uživatele
Danina65

Setkali jste s ženou, která trpí syndromem týrané ženy?

Prosím o odpovědi na základě osobní zkušenosti, odkazy encyklopedické jsou encyklopedické. Mluvit s ní o tom (a rýpat se ve starých ranách), nebo poukazovat na už lepší budoucnost? Návštěva psychologa je jasná, ale zatím je příliš vyděšená a odmítá téměř jakýkoli kontakt. Děkuji za odpovědi, v tomto případě pouze citlivé.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, bolak, pizlicka před 3016 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Shef

Bohužel znám jednu takovou ženu,jednalo se o mou kolegyni z práce.Žel byl jsem skoro jediný který se jí snažil pomoct,klidný rozhovory,dokonce jsem jí sjednal schůzky se psychoterapeutem (neplést si s psychologem) Ale jak se říká,mohl jsem jí ukázat ty pomyslné dveře,vejít už musela sama,nenutit jí.
První moment to vypadalo že to zvládne,ale pak ten co to měl na svědomí se vrátil z lochu a začal jí dělat peklo.Jenže to už jsem nevydržel a toho maníka si podal,jenže nechal jsem se unést a skončil na kriplkáře.Vyfasoval jsem podmínku a přišel o práci ale na jednu stránku to mělo jeden pozitivní efekt,kolegyni se jakoby ulevilo,došlo jí že už jí neublíží ani nikomu jinému.
Chodí ted pravidelně k psychoterape­utovi,našla si nového partnera a je na velmi dobré cestě se z toho dostat. :)
Stačí nebýt lhostejný,nabídnout pomoct,ale do ničeho nenutit,jak zaznělo v jednom filmu „já ti můžu ukazát pouze dveře a směr,vejít jimi už musíš sama“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Na základě osobní zkušenosti mohu odpovědět, že jsem se s žádnou nesetkal.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… setkal,poznamenalo ji to dokonale,na toto téma se s ní raději už nebavim,vystříz­livěla a nyní jsou pro ni všici muži učiněný zlo …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Setkala, víckrát.

Podle mých zkušeností není vhodné ani jedno. Mluvte s ní o běžných každodenních věcech, nevracejte se k minulosti, ale neobracejte se ani k „zářné“ budoucnosti.
Buďte připravena – až (kdykoliv) bude dotyčná sama chtít – ji vyslechnout. Budete potřebovat hodně trpělivosti a síly.

Psycholog pomůže jen částečně, to hlavní – zpracovat trauma – bude žena muset sama. Hodně jí v tom může pomoci vědomí, že na to není sama, že kolem sebe má lidi, kteří ji mají rádi, a kteří jsou ochotni i připraveni jí kdykoliv pomoci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Psycholog nikomu nepomůže, když dotyčná nechce sama, taky trpím, furt mě někdo podceňuje, pronásleduje, útočí se svou hlavou snad ze strachu a neporozumění alias arogancí, život je boj a když je někdo sám, tak to zpravidla mívá výhody a nevýhody.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek