Britanium

Setkal se Tomáš Garique Masaryk a Atatürk? Pokud ano, kdy a při jaké příležitosti?

Nejlepší odpověď
annas

Teoreticky se mohli setkat, ale nikde jsem nenašla, že k setkání došlo.

Sice v Karlových Varech byl první turecký prezident Mustafa Kemal Paša Atatürk na léčení, a to od 30. 6. 1918 do 23. července, kdy musel léčení přerušit.

V této době se nemohl s T. G. M. setkat, ten byl v emigraci.
Mustafaafa Kemal Atatürk (19. 5. 1881 – 10. 11. 1938) je o 31 let mladší než Tomáš Garrigue Masaryk (7. 3. 1850 — 14. 9. 1937).

Že měly tyto osobnosti něco společného, se dovíte v odkazu na článek KEMAL ATATÜRK, TURECKO A MASARYKOVO ČESKOSLOVENSKO
Pavel Kopecký, Masarykova univerzita, Brno

http://www.sas­ke.sk/cas/zoz­nam-rocnikov/2009/2/5­842/