Gergi

Sestrojte trojuhelnik ABC je dáno : c= 6 cm , va= 5,5 cm a uhel alfa = 45°

Dobrý den,
chci vás poprosit o radu jak na tento polohový příklad z planimetrie. Jak mám napsat postup konstukce a návod jak na něj ?
Podle mě bych začal stranou AB tj. 6 cm pak úhel BAX = 45° , problém je s tou výškou, jak na ni? Vyskytne se podle mě další bod A0 a nevím co pak s ním dál. Děkuju za odpověd

Odpovědi
da ny

http://www.wi­gym.cz/nv/wp-content/upload­s/docs/opory/mat_ge­ometrie.pdf

Quimby

Výšku bych vyřešil jako rovnoběžky se stranou AB ve vzdálenosti 5,5cm na obě strany. Tím dostaneš i bod C
Ještě k tomu úhlu, ten může být nahoru i dolů, takže když to protneš s těma rovnoběžkama, tak dostaneš celkem 2 řešení troj. ABC