Galax

Sestrojil jsem petrolejku, jak to vlastně funguje?

Dobrý den, sestrojil jsem něco jako petrolejku… vzal jsem zavařovací sklenici… do ní jsem nalil trochu Alpy a do výka jsem udělal díru kterou jsem protáhl kus látky… funguje bezvadně… nad víkem zapálím a protože látka natahuje Alpu (která hoří) tak plamínek nezhasne a látku nepoškodí… ale potřebuji se zeptat než to ukážu ve škole, jak to vlastně funguje? zapříčiňují to kapiláry? to že se ta alpa nasakuje? nebo jak se jmenuje tento jev? děkuji…

Nejlepší odpověď
www

Omyl, nesestrojils petrolejku, ale lihovou lampu 😁 Ale princip je stejný, jde o nasáklivost knotu a vzlínavost hořlavé tekutiny.

Další odpovědi
tom004

Funguje to na vzlínavosti kapalin.A jestli nezměníš hořlavou náplň,máš zaděláno na pěkný výbuch,a pokud přežiješ,tak i malér.