Lucimia

Sestřenice se nechala ostříhat a obarvit.....

Před tím měla spoustu let skutečně krásné dlouhé lehce zvlněné blond vlasy. Mezitím se vdala a už asi 3 roky je štastně vdaná. Teď byla u kadeřnice na odrostech ale napadla ji nějaká změna. S kadeřnicí pátrali v obrázcích, až si vybrala takový kratší střih, navíc šla dohněda s blond melírem. Moc se jí to líbí a i nám všem to přijde jako příjemná změna. Jejímu manželovi ovšem nikoli! Jak přišla, nemohl věřit vlastním očím, myslel, že má paruku a pak se nevybíravě pohádali. Prý si ji bral jako dlouhovlasou blondýnu, protože se mu takove typy žen líbí a že teď mu připadá jako někdo jiný. Že to prý měla s ním konzultovat, než do toho šla.
Už několik dní kvůli tomu mají tichou domácnost, prý se jí od té doby vůbec nedoktl, nedal jí ani pusu a trvá na tom, aby šla zpět ke svým vlasům (prý ji zaplatí i prodloužení). Sestřenka to ale pochopitelně odmítá – nechce se nechat takhle dirigovat a ovlivňovat se jeho názorem, což chápu. Ale jak to vyřešit? Ptala se mně v kavárně na radu, ale skutečně netuším, co ji poradit. Je to skutečně zapeklitá situace. Co si o tom myslíte? Přemýšlím o tom cely den.

Nejlepší odpověď
vagra

Chápu vás i sestřenku,dokonce i jejího manžela.
Jste ale jste v postatě všichni šťastní lidé,protože asi nemáte starosti jiného charakteru.
Děti asi nemají,že?
Nebojte se,pakliže je jejich manželství postaveno na délce a barvě vlasů,pak nebude mít dlouhého trvání.
A pak budete obě,vlastně všichni tři,šťastní.

Další odpovědi
Marenka

Na to prostě „musím“ reagovat:-)udělala jsem něco podobného,jen jsem šla do ,,umělé inteligence" tedy na zrzavo.Manžel to taky nemohl rozdýchat,dva dny se mnou nemluvil,nepoh­ladil,úplně se vyhýbal tématu,ale pak přeci je pochopil,že jsem to pořád já:-)takže bych navrhovala buď recesi.tedy dát si před manželem šátek na hlavu a projít do extrému nebo mluvit mluvit a zase mluvit,jestli barva vlasů ovlivňuje charakter.pozdravuj sestřenku:-)

Nuk nuk

Muži jsou poměrně konzervativní, takže ta jeho reakce je poměrně přirozená, ale pokud ji má opravdu rád, časem se z toho šoku vzpamatuje a buď přijme změnu jako takovou, nebo bude alespoň schopen nějakého rozumného dialogu.

ReHu

Myslím, že pokud její manžel takto reaguje na tuto změnu, mohly být známky podobného chování , nevím, jestli to lze nazvat majetnictvím, sobectvím, čí jinak, i v jiných podobných situacích.
Myslím, že by již trochu jeho povahu znát měla a tudíž podobnou reakci očekávat, když mu nic neřekla. Je to o spolužití, toleranci, pochopení, atd. z obou dvou stran.
Prostě, pokud s někým žiju, už bych měla znát jeho názory a neprovokovat. I když je to pouze její volba a její tělo.
Pokud je manžel rozumný, pochopí, že pouze tělo si nebral.

afro.minerva

Tohle znám. Sice můj manžel není až takový pruďas, ale když jsme spolu ještě chodili, tak jsem se nechala přebarvit na tmavší hnědou. Byl na mě zvyklý jako na blondýnu a dost to má rád. I ty moje dlouhé vlasy fakt miluje. Když se zmíním, že bych se nechala ostříhat na krátko, protože by to bylo pro matku s dítětem praktičtější, tak se vždy málem rozčílí, proč, že mi to takhle tak sluší…

Po tom, co jsem se nechala obarvit na tmavo jsme se sice nepohádali, ale tehdy málem plakal, když mě viděl. Za nějaký čas jsem šla zase zpět na blond.

Pokud bych mohla radit, tak by mohla svému manželovi tohle udělat k vůli. Ale musela by ho rázně vyčinit, že takové scény už se nemají co opakovat. Příště laskavě s klidem!

lenina270

tichá domácnost kvůli vlasům? a co až přijde něco horšího?jak se jednou podvolí i kvůli blbejm vlasům-bude ustupovat celý život,manžel pozná že má navrch…maličkostma to začíná bohužel

EliiiseQ

Chápu všechny tři.. Manžel měl vaši sestřenku rád jako krásnou blondýnku a kuk – je brunetka.. Je to pro něj trošku šok a myslím, že reagoval poněkud přehnaně. Možná se to spraví, když si o tom promluví.. Vlasy přeci nejsou to, co člověk nosí uvnitř. Sestřenka má docela pravdu, že si nemá nechat nařizovat, ale ať si o tom zkusí nějak promluvit, třeba je to úplně jinak.. Má zlost kvůli práci a vylívá si to na manželce.. Ale to je jen typ