jenda1305

Poradíte, zda se dá nějak vyhnout konkurzu v situaci uvedené v dodatku?

Dobrý den.Sestra padla do konkurzu.Má dluh cca milion korun a je majitelkou RD v kterém žije s mámou a i já tu mám trvalý pobyt.Prodaj nám střechu nad hlavou nebo se tomu dá ještě vyhnout?Příjem má asi 13000kč a 3000kč za výpomoc(úklid)

Původní infrmace

Sestra padla do konkurzu. Má dluh cca milion korun a je majitelkou RD v kterém žije s mámou a i já tu mám trvalý pobyt

Odpovědi
Hans51

Pokud byl na její majetek pravomocně prohlášen konkurs, prodeji majetku se nejspíš nevyhne, protože cílem konkursu je zpeněžení majetkové podstaty dlužníka a následné alespoň částečné uspokojení věřitelů.