bolak

Sestra má na bradě pihu, může si jí nechat odstranit?

Nebolí, nezvětšuje se, nemění barvu, jen se jí prostě najednou nelíbí a chtěla by si ji nechat odstranit. Může si ji nechat odstranit sama nebo jí musí dát doktor nějaké povolení? Dělá se to ambulantně nebo se musí na operaci? Hradí takový zákrok pojišťovna? A jak probíhá rekonvalescence?

PS: Ta piha má v průměru asi 5 mm a je taková vystouplá. Není to zrovna taková ta piha krásy :)

Nejlepší odpověď
Pájo

Někde (v nemocnici) se zákrok neplatí, rozhoduje o tom jistá komise lékařů a bere se to jako zákrok léčebný.
Příklad, který popisujete, je spíše z kategorie kosmetických zákroků.

Připisuji orientační ceny:

Excize (vyříznutí) znaménka: první tři včetně základního vyšetření 1000,– Kč
Excize – každá další 300,– Kč

Budu se opakovat, ale neodkládal bych to dlouho, v novém roce se chystají výrazné změny ve zdravotnictví…

Další odpovědi
mosoj

Nic ať sama neodstraňuje. Není to bezpečné protože neví jaký typ pihy to je.

Ať navštívi kožní, mudr se na to mrkne. Pokud to nebude problematické možná že to vezme rovnou dusíkem.

anonym

Bude to kosmeticka uprava a tu urcite zadna pojistovna nehradi. V googlu jsem nasla :
Pihy – jak je odstranit?

Chemický peeling využívá účinků ovocných kyselin. Odborník vám na postižené místo nanese roztok kyseliny glykolové, která povrchovou vrstvu kůže odstraní. Po čtyřech až šesti sezeních se pih zbavíte úplně. Za jednu kúru zaplatíte přibližně 1 300 Kč. Chemický peeling vás kromě pih zbaví také akné a odstraní z vaší pleti odumřelé buňky.
Laser

vás zbaví pih za několik minut. Laserový paprsek projde povrchem kůže a pigmentovou část rozloží. Tělo pak částečky samo odplaví.
Bělící krémy

dnes seženete v jakékoliv prodejně kosmetiky. Účinek na sobě zpozorujete už po několika dnech. Po vybělení se na několik dní vyhněte přímému kontaktu se slunečními paprsky – pihy by se pak mohly vrátit v ještě větší míře než předtím.
Bylinky a babské recepty

Zkuste šťávu z okurky, citrónu, vlaštovičníku nebo měsíčku lékařského.

  • iv-