Jaký u peugeot 206 použít motorový olej- benzin 95 HFX, a kontrolka motoru stále svití??

Dobrý den, dostala jsem auto - mé první je to Peugeot 206 a chci se zeptat na dvě věci: 1) jaký motorový olej použít? je to typ motoru HFX objem 1,1 (benzin natural 95)? (10w40? nebo 5w40?) kde to zjistím? na dveřích nic takového není vyražene) a za druhé po natankování levnějšího paliva se mi řola kontrolka motoru a pořád svítí ? co s tím? je to jen tím levným benzinem? kamarad říkal že dokud neblika že je se dá normálně jezdit. děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Bronzový

Nepíšet rok výroby tak beru 99-05!! PSA doporučuje oleje TOTAL a do vašeho asi tyto :Quartz Ineo First 0W-30 Quartz Ineo ECS 5W-30 Quartz Ineo MC3 5W-40
Pokud je 98 tak tyto : : Quartz Ineo MC3 5W-40 Quartz 9000 5W-40 Quartz 7000 10W-40
Provoz na benál N95 a toto by mělo být na víčku nádrže!!!.Ta kontrolka velmi pravděpodobně nesvítí skrze palivo-tade jak jede? pkd jede hůře tak možná ano.Kamarád asi o tom nic neví neboť jinak by doporučil servis ,na diagnostiku!!!!
Nejprve zkuste na cca 30 minut odpojit baterku (měla by se resetnout ŘJ) a pak projet-rozsvítí-li se do servisu na diagnostiku!!! Pokud budete chtít dozvědět o autu více,písněte mi na xantiakmira na seznamu!!!

Další odpovědi:

Zlatý

na tom oleji to máte napsané.Dal bych 10w40.Jinak zajedte do servisu pokud vam tam cokoliv bliká,at kvuli nejaky maličkosti nemáte zniceny auto

Diskuze k otázce

Zlatý

mojitek

napsal jsem snad nějakou kravinu??

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 625
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.