paimutan

server doma – jakou rychlost linky?

Zdravíčko,

chtěl bych si doma zřídit webserver + gameserver.
Webserver by sice hostoval obrázky, ale s nějakou obří návštěvností nepočítám, max. desítky unikátních přístupů denně.

Jde mi o to, jaký tarif internetu si mám pořídit.
Jsem u UPC na tarifu 30, kde upload je 1mbps, což je určitě málo.

Podotázka zní – opravdu záleží na tom, jaký mám upload (když figuruju jako server?) Nemám v tomhle vůbec jasno.

Ten gameserver by byl se zanedbatelnou návštěvností, takže ten bych do loadu ani nezapočítával.
Doplňuji:
l564: takže chápu správně, že můj upload = rychlost, jakou bude server poskytovat data klientům?

A proč musím být připojen opticky? Taková „kabeláž“ tu pokud vím zavedena není, ale jsem klasicky po telefonní lince.

Odpovědi
anonym

Jak píšete 1 Mbps je opravdu málo, podívejte se jaké přípojky mají obrovská datacentra → 100 Mbps – 1 Gbps. Ale na obrázky by stačilo bohatě 10 Mbps a hlavně musíte být připojen opticky!
Doplňuji:
Pokud máte vytáčené spojení ADSL tak to je nejstarší typ spojení a má nejvyšší odezvu v řádu několika ms – s. Jelikož optický signál je nejrychlejší tak odezva je v řádu několika ms.

Ty klientům poskytuješ upload.