misinkas

Server DNS neodpovídá

Dobrý den,mám problém s Internetem.Velice často se stane,že ho zapnu a vpravo dole (na liště) mám u Internetu žlutý trojúhelník a internet prostě nefunguje,když dám odstranit potíže (mám Windows 7 ultimate) napíše mi to server DNS neodpovídá a stále to nefunguje.co mam delat?

Nejlepší odpověď
Johny_r

Obraťte se na poskytovatele internetu. Chyba bude dost možná na jeho straně. Zeména pokud Vám internet někdy funguje (a tedy máte vše správně nastaveno).
Nejdřív ale vždy zkuste restartovat modem/router – tedy tu krabičku, ke které máte připojen počítač. Máte-li krabiček víc zapojených za sebou (třeba router za modemem), restartujte všechny. Pozor ale na způsob restartu. Nejlépe obvykle funguje vytáhnout z dotyčné krabičky drát ze zásuvky, počkat půl minuty a zase ho tam vrátit. Pokud míto toho zmáčknete tlačítko reset, obvykle kromě restartu také vymažete nastavení a je dost pravděpodobné, že vám internet přestane fungovat úplně. Nebo přestane fungovat WiFi nebo nějaká další funkce. Takže pokud nevíte, jak to nastavit. Vždy pouze restartujte, ale neresetujte!

Další odpovědi
ondra07

To se mi taky stávalo, tak jsem ten modem prostě přeinstaloval… Teď už všechno jede jak má.