7KATKA7

Sériové motocykly Jawa-ČZ 125 typ 351 a Jawa-ČZ 150 typ 352 měly

Sériové motocykly Jawa-ČZ 125 typ 351 a Jawa-ČZ 150 typ 352 měly:a)tři rychlostní stupně a spojku s poloautomatem b)čtyři rychlostní stupně a spojku s poloautomatem c)tři rychlostní stupně a spojku bez poloautomatu

Nejlepší odpověď
mosoj

c je správně. Něco jsem se na nich najezdil.

Později se odlišovaly od novějších provedením výfuku. Tyto měly tzv. ribinu a novější jawy i ČZ doutník. A kdo měl mašinu s doutníky to byl frajer.
Doplňuji:
Doplním panenku.
Tyto motocykly byly mimořádné svojí konstrukcí pérování. Byla to tak zv. kývačka a to byla ta světová priorita v tamní době. To pérák ještě neměl.

Další odpovědi
kropitko

Mosoj má asi pravdu,já jsem tyhle stroje nevlastnila,ale měla jsem Péráka a ten měl čtyřrychlostní převodovku a spojku poloautomat. Byl to vlastně původně náš vynález,jen ho nestihli včas patentovat,tak nám ho ukradli japonci. Jinak osobně si myslím,že Jawa byla o hodně vepředu o proti jiným výrobcům motocyklů a je škoda,že dopadla,tak jak dopadla. Podle mého se na ní podepsal komunistický režim,ale to už odbočuji od tématu. Omlouvám se,vždy mám vztek,když si uvědomím,kde už Jawa mohla za ty leta být…

kokoťenko

Jawa 250 Pérák tecnické údaje:
Motor : Dvoudobý, vzduchem chlazený
Objem : 248,5 ccm
Vrtání x zdvih : 65 × 75 mm
Kompresní poměr : 6,25 :1
Výkon : 6,6 kW (9 k) při 4250 ot./min
Rychlost : 100 km / h
Hmotnost : 115 kg
Spotřeba : 3,3 l/100 km
Zapalování : Akumulátorové 6 V
Převodovka : Čtyřstupňová manuální
Spojka : Vícelamelová, poloautomatická, v olejové lázni
Rám : Svařený z obdélníkových profilů
Vidlice : Obě teleskopické

Zdroj: http://www.mo­toveterans.wz­.cz/jperak.html

mosoj

Omlouvám se „kropítko“ jsem zaměnil za „panenku“. Je to velmi podobné co ? Ještě jednou prosím o prominutí.

kropitko

To nevadí…:-D já jen,táta tu motorku měl,už je to hodně let,byla to první silnější motorka na kterou jsem sedla,byl na ni hrozně pyšný,pořád mi o ní něco vyprávěl…už je 17 let po smrti,tak se ho nemůžu zeptat…