Avatar uživatele
7KATKA7

Sériové motocykly Jawa-ČZ 125 typ 351 a Jawa-ČZ 150 typ 352 měly

Sériové motocykly Jawa-ČZ 125 typ 351 a Jawa-ČZ 150 typ 352 měly:a)tři rychlostní stupně a spojku s poloautomatem b)čtyři rychlostní stupně a spojku s poloautomatem c)tři rychlostní stupně a spojku bez poloautomatu

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, kokoťenko před 5085 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

c je správně. Něco jsem se na nich najezdil.

Později se odlišovaly od novějších provedením výfuku. Tyto měly tzv. ribinu a novější jawy i ČZ doutník. A kdo měl mašinu s doutníky to byl frajer.
Doplňuji:
Doplním panenku.
Tyto motocykly byly mimořádné svojí konstrukcí pérování. Byla to tak zv. kývačka a to byla ta světová priorita v tamní době. To pérák ještě neměl.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kropitko

Mosoj má asi pravdu,já jsem tyhle stroje nevlastnila,ale měla jsem Péráka a ten měl čtyřrychlostní převodovku a spojku poloautomat. Byl to vlastně původně náš vynález,jen ho nestihli včas patentovat,tak nám ho ukradli japonci. Jinak osobně si myslím,že Jawa byla o hodně vepředu o proti jiným výrobcům motocyklů a je škoda,že dopadla,tak jak dopadla. Podle mého se na ní podepsal komunistický režim,ale to už odbočuji od tématu. Omlouvám se,vždy mám vztek,když si uvědomím,kde už Jawa mohla za ty leta být…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kokoťenko

Jawa 250 Pérák tecnické údaje:
Motor : Dvoudobý, vzduchem chlazený
Objem : 248,5 ccm
Vrtání x zdvih : 65 × 75 mm
Kompresní poměr : 6,25 :1
Výkon : 6,6 kW (9 k) při 4250 ot./min
Rychlost : 100 km / h
Hmotnost : 115 kg
Spotřeba : 3,3 l/100 km
Zapalování : Akumulátorové 6 V
Převodovka : Čtyřstupňová manuální
Spojka : Vícelamelová, poloautomatická, v olejové lázni
Rám : Svařený z obdélníkových profilů
Vidlice : Obě teleskopické

Zdroj: http://www.mo­toveterans.wz­.cz/jperak.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Omlouvám se „kropítko“ jsem zaměnil za „panenku“. Je to velmi podobné co ? Ještě jednou prosím o prominutí.

před 5085 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

To nevadí…:-D já jen,táta tu motorku měl,už je to hodně let,byla to první silnější motorka na kterou jsem sedla,byl na ni hrozně pyšný,pořád mi o ní něco vyprávěl…už je 17 let po smrti,tak se ho nemůžu zeptat…

před 5085 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek