haluzka

Šeřík obecný

V tomto období volně rostoucí šeřík obecný je dle Wikipedie jed – je tedy nebezpečné mít jej doma ve váze? Může jeho vůně uškodit?
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0e%C­5%99%C3%ADk

V levém horním rohu ikona jedu.

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak to slyším poprvé, hledala jsem něco o tom na netu,ale nic jsem nenašla. Můžete prosím vložit odkaz,kde se o tom píše?!
Doplňuji:
Tak v tom případě je jedovatá i sněženka a další květiny a keře?????

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sn%C4%9B%­C5%BEenka_pod­sn%C4%9B%C5%BEn%C3%ADk

Další odpovědi
panenka

Ne nemůže moji rodiče ho mají doma každý rok si ho vždy u rodičů nastřihám a dávám doma do vázy a zatím mě tedy jeho vůně neuškodila.

ReHu

Vůně neškodí, myslím, že je to míněno v případě požití.
Spíše dát pozor na malé děti, aby ho nechtěly ochutnat.
A není psáno, jak hodně je jedovatý. Může třeba způsobit zažívací potíže, jako průjem apod.

anonym

Jedovate jsou i nezne kvitka,ale i pokojove rostliny-myslim ze se netreba bat,jen kdyz to vime, tak uchranit jen ty male zvedavce a domaci mazlicky a to se da.

kropitko

A ta sněženka je jedovatá a přesto si jí dáváme do vázy

anonym

A ne jen snezenky i konvalinky a jine nezne kvitka.