hawranek

Seřaďte dle důležitosti/ve­likosti

Dobrý den, z AJ řeším momentálně tento úkol. Jde o to seřadit dle důležitosti či velikosti následují věci: 1) line manager, director, project leader, supervisor, foreman, 2) department, division, unit, branch, office, subsidiary, section, company a 3) job, task, assigment, project. Jde o to, že nevím, jaké jsou rozdíly např mezi line managerem a project leaderem. Děkuju každému, kdo pochopil co chci a dokážeme mi správně odpovědět 🙂

Nejlepší odpověď
quentos

tak to teda taky čumím. Ještě bych jakž takž věděl trojku – job, project, assignment, task, tedy od největšího po nejmenší. Assignment i task se překládají jako úkol, ale assignment bývá „větší“ než task ;{)> více k rozdílu mezi těmito dvěma zde:

http://www.english-test.net/forum/fto­pic20971.html

Zkusím dvojku: branch, company, subsidiary, department, division, section, unit, office. Možná Vám zde pomohou doslovné překlady termínů – v daném pořadí: odvětví, firma, filiálka ( = dceřiná společnost), oddělení, sekce, jednotka, kancelář. Myslím, že by to mohlo odpovídat. Potíž je oddělení vs. sekce – Slovník cizích slov ED je uvádí jako synonyma… podle zdroje je oddělení o něco větší, jestli jsem to správně pochopil:

http://www.uv­n.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=971&I­temid=716&lan­g=cs

Jedinčku nevím, to bych musel vygooglit a to zvládnete ;{)>