tanule

septik, žumpa nebo jímka?

Ahoj. Potřebuju nějak na chatě vyřešit odpadní vodu. Mám slevu k firmě http://www.bazeny-sulc.cz ale dělají pouze septiky, žumpy a jímky. Co z toho je lepší? Nebo existuje nějaké lepší řešení?

Odpovědi
mosoj

ˇMezi žumpou nebo jímkou není v podstatě rozdílu. Obě je třeba vyvážet na předem určené místo, většinou čističku.

Samotný septik ti nepovolí je třeba k němu vybudovat štěrkopískový filtr a zasakování do země, případně vyřešit cestu a povolení vypouštění do povrchových vod.

Dražším řešením je domácí čistička.

Na vše je třeba stavební povolení a geologický průzkum, neboť se prý jedná o budování vodního díla !? Snad na tu žumpu ne, ale zase potřebuješ smlouvu s firmou, která bude žumpu vyvážet a povolení k uložení odpadu.

štamgast

Z vlastní zkušenosti vím, že žumpu musíš jednou za čas vyprázdnit. Čerpadlem to trvá celej den a smrdí to na sto honů. Nyní bych určitě preferoval septik. Jímka je v podstatě synonymum žumpy.

MILIŠEK

Ahoj nejlepší je septik.

javurek

Ahoj, taky doporučuji septik. Nám dělala dokonce septik ta stejná firma http://www.bazeny-sulc.cz/sorti­ment/zumpy-jimky-septiky a mám s nima jen dobrou zkušenost. :)