emm.kate

seminárka Smysl života: dotazník-názory veřejnosti. Mužete mi odpovědět třeba jen na jednu z těchto čtyř otázek ? díky:)

  1. Kladl jsem si tuto otázku a kdy? (uvažovali jste někdy nad smyslem života?)
  2. Jak to vidí autoři, které znám? (Váš oblíbený spisovatel, politik atd..)
  3. Jak to vidím já?
  4. Co z toho vyplývá pro můj způsob života?

Nejlepší odpověď
manon

  1. Kladla občas. Nejspíš ve vypjatých životních okamžicích – ba ne – po nich…
  2. Aby byli oblíbení (autoři – politiky oblíbené nemám), musí to vidět stejně.
  3. Ještě do toho nevidím. Ale žiju celkem v pohodě zatím v dimenzích, že se narodíme, nějak žijeme a pak umřeme. A že je to nejspíš to celé.
  4. Vyplývá z toho, že se z těch myšlenek nehroutím, ač jsou celkem dotěrné někdy :) Život se musí brát s humorem, jinak bychom chcípli. Život je pěkný. (No dobře, umřít se, zatím, musí – no a co? :) )

Další odpovědi
Damiana

Kilgore Trout kdysi napsal povídku, která byla dialogem mezi dvěma kvasinkami. Pojídaly cukr, dusily se ve vlastních výkalech a diskutovaly při tom o smyslu života. Vzhledem k jejich omezené inteligenci jim nikdy nepřišlo na mysl, že vlastně vyrábějí šampaňské…
Kdyby nějaký tvor (který nikdy nezemře, snad jen při nehodě) přišel na Zemi a viděl lidi žijící asi osmdesát let s vědomím, že přijde smrt – zdálo by se mu, že musí být nesmírně depresivní žít a vědět, že život je jen něco dočasného a velice krátkého. My lidé jsme ale nějakou „záhadou“ přišli na to, jak „být“ i přes tento „problém“ – smějeme se, vtipkujeme, žijeme.
Proto je podle mne zbytečné ptát se, má-li život smysl nebo ne. Má takový význam, jaký mu dáme.

huxa

  1. ano a stále si ji kladu (asi tak jednou za měsíc vážně hodně, jinak sem tam jednou týdně)
  2. Neznám jejich postoj
  3. nevím, jak to vidíš ty, s tímto ti nepomůžu
  4. nedokážu číst myšlenky

mosoj

  1. Ano . Neustále a nejsem z toho moudrý.
  2. Spisovatel dr. Ludvík Souček, kterého unesli Ufoni a politik Gorbačov !
  3. Že lidem chybí války a jednou musí dostat přes makovici, tak jak to bylo dříve běžné.
  4. Žij tak aby jsi měl čisté svědomí.

radce

Ano, často
Nevím, neřeší to, většinou
Radši nijak
Nic…