Avatar uživatele
emm.kate

seminárka Smysl života: dotazník-názory veřejnosti. Mužete mi odpovědět třeba jen na jednu z těchto čtyř otázek ? díky:)

  1. Kladl jsem si tuto otázku a kdy? (uvažovali jste někdy nad smyslem života?)
  2. Jak to vidí autoři, které znám? (Váš oblíbený spisovatel, politik atd..)
  3. Jak to vidím já?
  4. Co z toho vyplývá pro můj způsob života?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? manon, Pájo před 4143 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
manon

  1. Kladla občas. Nejspíš ve vypjatých životních okamžicích – ba ne – po nich…
  2. Aby byli oblíbení (autoři – politiky oblíbené nemám), musí to vidět stejně.
  3. Ještě do toho nevidím. Ale žiju celkem v pohodě zatím v dimenzích, že se narodíme, nějak žijeme a pak umřeme. A že je to nejspíš to celé.
  4. Vyplývá z toho, že se z těch myšlenek nehroutím, ač jsou celkem dotěrné někdy :) Život se musí brát s humorem, jinak bychom chcípli. Život je pěkný. (No dobře, umřít se, zatím, musí – no a co? :) )

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Kilgore Trout kdysi napsal povídku, která byla dialogem mezi dvěma kvasinkami. Pojídaly cukr, dusily se ve vlastních výkalech a diskutovaly při tom o smyslu života. Vzhledem k jejich omezené inteligenci jim nikdy nepřišlo na mysl, že vlastně vyrábějí šampaňské…
Kdyby nějaký tvor (který nikdy nezemře, snad jen při nehodě) přišel na Zemi a viděl lidi žijící asi osmdesát let s vědomím, že přijde smrt – zdálo by se mu, že musí být nesmírně depresivní žít a vědět, že život je jen něco dočasného a velice krátkého. My lidé jsme ale nějakou „záhadou“ přišli na to, jak „být“ i přes tento „problém“ – smějeme se, vtipkujeme, žijeme.
Proto je podle mne zbytečné ptát se, má-li život smysl nebo ne. Má takový význam, jaký mu dáme.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
huxa

  1. ano a stále si ji kladu (asi tak jednou za měsíc vážně hodně, jinak sem tam jednou týdně)
  2. Neznám jejich postoj
  3. nevím, jak to vidíš ty, s tímto ti nepomůžu
  4. nedokážu číst myšlenky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

  1. Ano . Neustále a nejsem z toho moudrý.
  2. Spisovatel dr. Ludvík Souček, kterého unesli Ufoni a politik Gorbačov !
  3. Že lidem chybí války a jednou musí dostat přes makovici, tak jak to bylo dříve běžné.
  4. Žij tak aby jsi měl čisté svědomí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
radce

Ano, často
Nevím, neřeší to, většinou
Radši nijak
Nic…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek