sunchAtor

Neznáte nějaké tipy, jak pochopit fyziku?

Poradte mi prosim sem zoufala
Doplňuji:
Prosim potreba nouzova. Geometrie mi take nejde

Nejlepší odpověď
anonym

Na fyziku znám jedinej recept – přemýšlet!!
😉
Jakmile fyziku pochopíš, nebudeš s ní mít problém. A s geometrií je to podobné.

Další odpovědi
Drap

Je jediný způsob. Učit se a pravidelně se systematicky připravovat. Další možností by bylo, dohodnout si od někoho doučování.

Kelt

Možná Ti připadá fyzika i geometrie jako náročné, těžké vědy, které nemůžeš pochopit a přitom je to velmi jednoduché. Je třeba změnit tvůj postup k danému tématu. Nedělat to s odporem, ale se zájmem. Ten získáme tak, že se pokusíme daným věcím porozumět a převézt do vlastního jazyka. Určitě máš něco, co tě baví a stejným způsobm bys měla přistupovat k fyzice. Vždy je třeba pochopit teorie a umět to prakticky uplatnit, zkoušet řešit příklady, uvědomit si jejich praktický význam. Například mechanika, vztah rychlosti dráhy a času – praktické uplatnění v životě, když mám málo času nepůjdu pěšky, ale pojedu autobusem, protože je rychlejší. Nebo termika, ohřívání vody, teplotní změny a pod, možná tě to začne bavit.

Sabeth

Jednoduše vzít sešit a začít biflovat..;) Mimochodem když jsou testy z netu tak by šly snadno dohledat?:)

Doplňuji:
Ach ta geometrie… nojo to byla vždy „sviňa“. Popros rodiče o doučování, jinak to zřejmě nepůjde.

krftwrk

Kasli na skolu. Za 10 let nebude nikdo delat na stavbe, protoze si radeji vsichni budou ohrivat zadeczech v kresilku…

Po 10 ti letech kvuli male konkurenci a malem poctu zedniku bude zednicina kralovsky placena !!! A i zeny mohou tahat tezke kameny > staroveky egypt je toho dukazem, takze i ty muzes makat na stavbe

tomovka

Poradím takovou cheatovací variantu, pokud to potřebuješ fakt nouzově – sepiš si teorii v heslech ( ve wordu, a zmenši index na vyhovující velikost), vytiskni to, vystřihni, k tomu si připiš důležité vzorce, a máš dobrej tahák. Nebo si najdi testy na iternetu, ty si vypočítej a máš to.

Ale bez přemýšlení to fakt nejde.

Ale také jde i o učitele – některej to umí vysvětlil, druhej jen řekne teorii a hodí pár příkladů a konec. Například náš po nás chce s hlavně umět o tom přemýšlet – k písemce občas povolí poznámky. Proč? protože pokud budeš později něco potřebovat vypočítat (třeba v práci) tak ti nikdo nebude bránit mít k tomu google, ale zase budeš muset umět to počítat.

Jinak zkus se zeptat spolužáka kterému to jde, a požádej ho aby ti to vysvětlil krok po kroku, jak se to počítá.

arygnoc

fyzika, matematika, geometria – činnosti, ktoré je nutné pochopiť – rozhodne nie nabifľovať.

pokiaľ učivu nerozumiete, je zrejmé, že chyba bude vo vyučujúcom, v pedagógovi.

neviem, či ešte také niečo existuje, ale pomôcť by mohol nejaký krúžok, ktorí fakt vedú nadšenci a dokážu látku vysvetliť.

ale je ľahko možné, že sa budete musieť vrátiť hodne naspäť (s učivom), lebo pokiaľ nechápete už jednoduchosti, nemôžete pochopiť zložitejšie veci.

fyzika s matematikou (a teda i geometriou) úzko súvisí.