Rhapsody

Šejkovo dědictví

Šejk měl dva syny. Na smrtelné posteli jim sdělil, že dědictví získá ten z nich, čí velbloud dojde do města jako druhý (z obou velbloudů) A tak se synové vydali z domovské oázy do města. Po třech dnech pomalého poflakování na cestě potkali starce (samozřejmě mimořádně moudrého). Když mu řekli o svém trápení, něco jim poradil. Hned potom oba vyskočili na své vlbloudy a uháněli k městu. Co jim poradil?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Stařec jim poradil aby si prohodili velbloudy a tím pádem půjde o to,kdo na velbloudu toho druhého dorazí do města jako první,protože jeho velbloud tím pádem bude druhý.

Další odpovědi
wenda

prostě si je vyměnili. Takže jim řekl ať si je vymění.

fortin

Ona je to zajímavá otázka. Kdyby nešlo o dědictví, tak by odpověď mohla znít: Právě do města přivezli falzifikáty CD a DVD z České republiky. Ale odpovědi jsou stejně zajímavé a ukazují na to, jakým způsobem ve své době lidé přemýšleli. Jak přelstít, jak vyzrát, jakými úkoly cvičit mozek..

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-poseptal-mudrc-sejkum