Pokročilý

Sejde z očí, sejde z mysli - Názor

Zdravím. Hodně často slýchávám větu "Sejde z očí, sejde z mysli". Je to i hodně v písničkách, a já se vás ptám, jaký je váš názor na tohle tvrzení. Díky za případné odpovědi ^.^

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

říká se to, tak to asi u většiny lidí bude pravda. U mě to ale nějak nefunguje :{/>

Další odpovědi:

Zlatý

ne nesejde ani z očí ani z mysli
to se týká lásek, lidí a zvířátek
co už tu nejsou se mnou ..

Zlatý

Ano , většinou to je pravdivé

Bronzový

Řekl bych to tak, že jediný způsob, jak může něco sejít z mysli, je, že to nejdřív sejde z očí. Neznamená to, že vše, co sejde z očí, sejde i z mysli. Znamená to, že dokud to nesejde z očí, nemůže to sejít ani z mysli.

Pokročilý

Podle mne to platí jen v určitých případech, a to v těch méně závažných. Pochybuji, že to platí např. v případech úmrtí blízké osoby. Možná jak u koho.

Bronzový

Vetsinou to plati. Jen se clovek nesmi utapet v zalu a stale si to pripominat. Je potreba jit dal a vyhledat nove veci, zazitky a opravdu sejde.
Nekdy je to snadne, nekdy slozitejsi, u lasek je treba najit lepsi novou pravou lasku, ne jen nejakou atp.
Myslim ze nezapomenes se jen na smrt blizkych treba rodicu atp. To asi nejde nahradit a mozna by ani nemeli byt zapomenuti.

Záleží asi o co velkého se jedná, jak moc ti to ovlivnilo život. Na něco nebo na někoho prostě nikdy nezapomeneš. Nejpravděpodobnější to bude asi v důchodě, to si budeš chtít zapamatovat spoustu věcí, ale nějak ti to už prostě nepůjde :D
Doplňuji:
já spíš doufám a věřím v - co oči nevidí, srdce nebolí -

Bronzový

Pokud máte na mysli milostné vztahy, tak to funguje. Alespoň u průměrné zamilovanosti. U nějaké, v podstatě patologické, fixace asi ne. Teda funguje - fungovalo! Když Váš pradědeček, nebo prapra.., zjistil, že mu manželka "zanáší", tak sebral rodinu a odstěhoval se s ní z Kladna do Budějovic. Mladá paní za pár týdnů vystřízlivěla a bylo to vpořádku. Dneska? Mobily, SMSky, Internet! Daj si rande v Táboře a do hodiny jsou spolu a do hodiny zase doma. Snad ji odvézt někam do oázy na Sahaře. I když, kdoví, třeba se už i tam najde nějaký beduín, který kouká na notebooku na Al Džazíru.... Dneska asi nezbývá než to přetrpět a počkat, až se "láska" sama vyčerpá....

Bronzový

Samozřejmě, že v tom je jako ve všech příslovích kus ryzí pravdy. Přísloví ale vyžadují, aby byla správně pochopena. Když půjdete volat do lesa, tak se vám pravděpodobně nic neozve. "Kolegové,kamarádi,radiči" vám tu popisují své zkušenosti a já k tomu jen dodám, že pokud někdo píše o tom, že to nefunguje, tak je to proto, že dotyčnou osobu má stále před očima i když už tam ve skutečnosti dávno není. Toto přísloví je samozřejmě platné i pro vše ostatní, krom již zmíněných osob. Když třebas změníte zaměstnání, tak si na to staré po nějaké době možná občas vzpomenete, ale už na něj nebudete myslet.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4392
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.