arygnoc

segway: je to chodec alebo vozidlo?

v čr je podľa vyhlášky chodec (s právami a a povinnosťami ako chodec).
v británii po chodníku jazdiť nesmie (iba po ceste), teda je vozidlo (toľko vyhlášky ministerstiev dopravy, legislatíva v pravidlách cestnej premávky ani v jednej krajine segway nespomína).

hľadal som a nenašiel – potrebujem nejaké oprávnenie na vedenie segway (v čr, v británii)?

existuje medzinárodný vodičák na segway (ak vôbec nejaký existuje)?

Odpovědi
anonym

U nás je Segway chodec – takže žádné oprávnění nepotřebuješ, platí pro tebe povinnosti i práva chodce.
V GB nevím.
😉

led

Je to na úrovní bicykla, rýchlosť do 25km. To znamená, kam bicykel nemôže musíte ísť peši aj so segway.
Môže jazdiť po vyhradených bicyklových cestách/chodníkoch

Hamon

Na tomhle se zatím čeští zákonodárci a soudci neshodli. Praha je chtěla vykazovat z chodníků, ale nejsou na to páky. A tak jezdí na staromáku a ohrožují chodce.
Omlouvám se, jsem proti nim zaujatý, ale to je z osobní zkušenosti – obvykle mají co dělat sami se sebou, natož aby dávali pozor na okolí.

led

vzhľadom na konštukčnú rýchlosť max.25km/hod vodičák nepotrebujete, ale vyhlášku dodržiavať aj tak musíte.

arygnoc

vyhlášku musím dodržiavať i ako chodec, bez ohľadu na to, či ne/mám vodičák.