Jechout

Šéf nejedná fér a na dohodě o ukončení se nedomluvíme. Co hrozí, když už nepřijdu?

Dobrý den, rád bych se zeptal, co mi hrozí, když odejdu ve výpovědní lhůtě ze zaměstnání. Laicky řečeno, už tam nedojdu. Vím, že to bude hrubé porušení pracovní kázně, vím, že mi napíše do zápočtového listu „hezký“ posudek, se kterým půjdu k dalšímu zaměstnavateli, práci už mám domluvenou, jen chci mít v ruce papír o ukončení pracovního poměru, ale dohodu mi nechce podepsat. Je to práce kurýra na rozvoz kusových zásilek, místo mě má náhradu, ale co když bude chtít být potvora a dělat ještě dál problémy? Může po mně chtít nějakou finanční náhradu? Nebo o co si vlastně takovým odchodem koleduji? Mockrát děkuji za odpovědi, moc mi pomůžete udělat si představu. Krásný den.

Nejlepší odpověď
gecco

Rozhodně dodrž výpovědní lhůtu…!
Jinak po tobě zaměstnavatel – samozřejmě, může chtít náhradu škody, která mu (byť i jen ´hypoteticky´) vznikne…

Další odpovědi
Lamalam

Vydrž to. Podej řádnou výpověď, dodrž výpovědní lhůtu a poté odejdi.

ivzez

Opravdu nejedná férově Váš šéf?
Stěhování a změna trvalého pobytu se připravuje většinou déle,
než dva měsíce – stačilo včas dát výpověď.

Zaměstnavatel Vám nemůže vystavit potvrzení o zaměstnání (dříve zápočtový list) před skončením zaměstnání. Zaměstnavatel sice může pracovní poměr zrušit, ale pokud opravdu není fér, bude to podle mne natahovat a PP zruší až těsně před koncem výpovědní doby.

Přestanete-li chodit do zaměstnání, bude zaměstnavatel oprávněn po Vás vymáhat způsobenou škodu – např. příplatky za přesčasy Vašim kolegům, kteří Vás budou muset zastoupit.

Za každý den neomluvené absence Vám zaměstnavatel může strhnout jeden až tři dny dovolené, a to i zpětně. Náhradu mzdy za přečerpanou dovolenou + doplatek zdravotního pojištění za neplacené volno Vám strhne ze mzdy (pokud by mzda byla nižší než přeplatek, může zbytek vymáhat soudně).

Zruší-li zaměstnavatel pracovní poměr podle § 55, nebudete mít příštích šest měsíců nárok na podporu v nezaměstnanosti (toto uvádím pro případ, že by Vám to v novém zaměstnání nevyšlo a skončil jste např. ve zkušební době).

°°°°°°
Je to sice otrava, ale opravdu je nejlepší vydržet a výpovědní dobu odpracovat.
Nebo zkuste zaměstnavatele znovu přesvědčit, aby přistoupil na dohodu.

lexx

bude Tě nadále šikanovat na dálku a zajistí nepřijetí do práce kdekoliv, šéfové pečou spolu na škodu zaměstnanců, pěkní hajzlíci, mohl bych dlouze vyprávět…

Jechout

novou práci mám domluvenou 80km od šéfa a měním si i trvalé bydliště, samozřejmě služební telefon, oblečení a vše co jsem od tam měl jsem vrátil. jen mi jde o to podle čeho se vypočítá to, co by ode mě mohl chtít když odejdu ze dne na den, je to tam šikana, opravdu snesu hodně, ale 2 měsíce v tomhle doopravdy ne

jáára

Jako kurýr mu žádnou škodu nezpůsobíš. To bys musel být specialista na nějakou činnost a o tom pak rozhoduje soud.