Avatar uživatele
escrito

Šedivění vlasů

Nevíto co pomáhá u muže proti šedivění vlasů?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5198 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

asi nic… nechte to bejt, ženskejm se to líbí ;{)=

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Stroj času.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kenyrts

S přibývajícím věkem se na hlavě každého z nás začnou čím dál častěji objevovat šedivé, či dokonce úplně bílé vlasy. U někoho dříve, u někoho později, ale vyhnout se tomu tak či tak nelze.

Barva vlasů je ovlivňována pigmentem melaninem, který se nachází ve vlasové kůře. Šedivění vlasů je pak způsobeno právě ztrátou melaninu z vlasové kůry, konkrétně poklesem jeho produkce ve vlasové papile. Pokud se produkce melaninu ukončí zcela, je vlas bílý. Šedé vlasy obsahují stále ještě malé množství melaninu rozptýleného po celé délce.

Existují dva druhy melaninu – eumelanin, který pohlcuje více světla a vytváří hnědé až černé odstíny barvy vlasů (čím více eumelaninu ve vlasech, tím tmavší odstín a sytější barva), a feomelanin, který světlo více odráží a vytváří žlutoblonďaté, zrzavé až červené odstíny barvy vlasů. Ve vlasech jsou obsaženy oba druhy, a kombinace jejich množství a způsob rozložení jsou právě ony klíčové faktory rozhodující o výsledné barvě vlasů.
Šedivění může být i záležitostí lokální, a to v případech silného úderu na hlavu – takového, že v jeho místě byly melanocyty poškozeny a přestaly pracovat. Podle jiné teorie je příčinou šok nebo nemoc, kterou dotyčná osoba prožila a která z nějakého důvodu „vypnula" melanocyty na určitém místě.

Zajímavé je, že šedivé vlasy a vousy rostou rychleji než ty barevné. Pokud jde o vlasy, za šest týdnů výroste šedý vlas o 16 milimetrů, zatímco pigmentovaný „jen“o 14,8 m­ilimetru.

U vousů je ale tento rozdíl větší. Pigmentované vousy rostou zhruba o 0,47 milimetru za den, zatímco ty šedé vyrostou za den o celých 1,12 milimetru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

u vás to šedivění vlasu ani nevadí ale pokud opravdu chcete se tych šedivých vlasů zbavit pak doporučuji jedině nějaké přebarvení vlasu u zkušené kadeřnice která vám i poradí co dělat dále

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GloSsy*~

Asi tak přebarvit si je na původní barvu, jinak nevim 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
afro.minerva

Jestli vám začínají tzv. stříbrem prorůstat skráně, tak to nechte. Ženám se to opravdu líbí. Mě třeba ano…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alibaba

Ale šedivé vlasy jsou šik! Tak proč to tak nenechat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Carol113

Můj muž se chtěl také zbavit šedin (mně se to líbí) a na doporučení od známého začal užívat přípravky na obnovu melaninu (barvy vlasů) a opravdu to funguje. Ten princip je v tom, že vlasy mají barvu díky melaninu a postupem let melanin ubývá – na melanin se váže kyslík a vlasy šedivý. No a právě tento přípravek odstraňuje kyslík z těchto molekul a barva získává svůj původní vzhled, viz článek, kde je to opravdu hezky vysvětlené: https://www.re­parexshop.cz/blog/me­lanin/.

Avatar uživatele
Makovec

Já jsem s tím začal mít problém před dvěma lety a dost mě to trápilo. Dlouho jsem si hlavu holil kompletně, aby to nebylo vidět. Pak jsem náhodou našel přípravek do vlasů, který dokáže vlasům vracet jejich přírodní barvu. Vyzkoušel jsem to a opravdu to funguje. Asi jsem tomu věřil i proto, že garantují vrácení peněz v případě, že by to nefungovalo

před 1229 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jiří Sova

Tak už jsem se tak nějak skoro rozhodnul, že si budu hlavu holit, ale mohl bych vyzkoušet ten přípravek do vlasů. Kde by se dal koupit?

před 1228 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Makovec

Oholit hlavu bych bral až jako poslední variantu. Můžete vyzkoušet přípravek do vlasů https://www.gr7.cz/ , který vám vrátí přírodní barvu. V případě neúspěchu garantují i vrácení peněz.

před 1226 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jiří Sova

Mám už skoro komplet šedivé vlasy a lámu si hlavu nad tím, jestli bude lepší si hlavu oholit nebo si vlasy barvit?

před 1233 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek