Dismas

Sedí označení „černop.delník“ více na českého kněze, nebo na imáma ze subsaharské Afriky?

Odpovědi
dubraro

Vzhledem k tomu, že s africkými imámy nemáme historickou zkušenost, je toto označení jistě vytvořeno pro římskokatolického kněze. Ti v naší historii páchali na myšlení lidí stejné škody, jako dnes fundamentalističtí imámové na svých věřících.
BTW: Imám není kněz, není vysvěcený a není jen duchovním vůdcem. Blíže má imám k židovskému rabínovi.