hooky2

Nevíte jak to je se sdílením článků ze zahraničních webů?

Ahoj všem, chtěl bych se zeptat jeslti nevíte jak to je se sdílením článků ze zahraničních webů. Mám svůj blog a protože už jsem párkrát narazil na něco co mě zajímalo a chtěl bych to mít i u sebe, ale nevím jestli stačí když uvedu odkaz na původní web jako zdroj nebo autora nebo musím napsat majiteli a počkat jestli mu to nebude vadit. Články bych uváděl v orig znění. jen bych zjistil práva na fotky a uvedl bych normálně zdroj atd. ;)

Nejlepší odpověď
Lamalam

To co popisuješ, není sdílení, ale používání cizího obsahu a k němu potřebuješ souhlas majitele autorských práv.Pokud chceš cizí článek se svými čtenáří sdílet, stačí odkaz na původní zdroj.

Další odpovědi
gecco

Jestliže je na tom zahraničním webu výslovně uvedeno, že články je možné zdarma přebírat, můžeš to udělat.
Obvykle je ale zmíněno, že články je možné (byť i jen částečně) převzít pouze za nějakých podminek (například se souhlasem autora nebo po zaplacení poplatku), tedy se podle těchto podmínek zařiď.
Odkaz na tento článek (web) ale na svůj blok uvést můžeš.