slinaa

Sdílení dat

Jak je možné že vůbec služby typu DC++ a podobné jsou zakázany a přitom normálně fungují… nikdo s tím nic nedělá nebo jak to funguje???

Odpovědi
blesk26

Ono ve skutečnosti nejsou tyto sítě zakázané. Nesmí se akorát sdílet obsah, který podléhá autorským právům (filmy, hudba, software …). Existuje však spousta volného software, který je legální sdílet, a proto není možné tyto sítě úplně zakázat. Jednou za čas slýcháváme v televizi, že policie zadržela nějaké piráty – to jsou většinou symbolické akce, které mají zastrašit běžné uživatele, ale jsou namířeny proti lidem, kteří stahují v obrovském množství. Vystopovat a potrestat každého, kdo na těchto sítích stahuje je daleko mimo jejich možnosti.