OLDA321

Sdílená grafická pamět-nastavení

Zdarvím,

Mám sdílenou grafickou kartu.Vím o ní už asi všechno, ale potřeboval bych vědět, jestli ji můžu nějak nastavit, aby např. místo své paměti 256MB měla 1024MB.Jde to nějak?
Budu moc rád za každou radu.
Předem děkuji.

Odpovědi
kudm05s

Tato nastavení se dělají v BIOSu, pokud to tam není, tak ta grafika není sdílená. Sice může být na zákl. desce, ale paměť může mí svou. Vyjímku tvoří notebooky a počítače typu workstation pro firemní nasazení, kde u některých modelů nelze nastavit velikost paměti, protože by mělo být přednastavení výrobcem na pracovní nasazení dostačující a tyto stroje postrádají jakákoliv podrobnější nastavení procesorů a grafik.