Sdělte oficiální státní a logickou definici pojmu demokracie

  1. lingvistický rozbor demos kratos
  2. obecné pojetí a vnímání tohoto výrazu ve světě
  3. obecné pojetí a vnímání tohoto výrazu v Čechách
  4. Jaká je státní oficiální a závazná definice

Nejlepší odpověď
kenyrts

Demokracie znamená v překladu vládu lidu. Má jistá pravidla, stanovená státní Ústavou, jejíž součástí je i Listina základních práv a svobod – tedy jakási bible všeobecné světové demokracie. V současné době se naše tzv. demokracie nachází v útlumu, neboť dochází k soustavnému porušování těchto rádoby nedotknutelných, Ústavou zaručených práv a svobod jednotlivého člověka, a společnosti celkově.