onybazmek

Co dělat, když se mi SD karta zasekla v notebooku Lenovo?

Při zatlačeni dovnitř k „odemknutí“ nebo „eject“ karta vyskočí cca 8 mm ven a dál s ní nejde hnout. Pro jistotu jsem ji zatlačil zpět dovnitř a normálně se připojí. (pro jistotu jsem vše z SD stáhnul na PC)

Zkusil jsem ji opatrně vyviklat, ale ani se nehne. O to horší je to, že ji už zítra budu potřebovat, takže PC opravna nepřipadá v úvahu.

Edit: Geccova rada nepomohla. Bohužel

Odpovědi
gecco

Hlavně za ni netahej…
😉
Najdi si nějaký tenký a tvrdý kousek plastové folie a kartu ze strany kontaktů ´vypodlož´ (za jejího současnéhu ´vsunutí´) – zřejmě se rozpadlo její pouzdro a šprajclo se uvnitř…
_____________­________
V tom případě se mohl šprajcnout ještě ´čudlík´ ochrany proti přepisu – je na kartě z boku, když si ji představíš kontakty nahoru a o sobě, pak na levém…

led

Mne sa toto stalo na tablete. Vyriešila som to jednoducho, neortodoxne a zúrivému ajťákovi by určite vypadli všetky bity a Byty z očí.
Ihlou som zachytila kartu a jemným posúvaním som ju dostala von. Ako hovorí gecco, zámok alebo poškodený obal karty sa zachytil o okraj púzdra SD zásuvky.

gecco

Led – – – – :>$....... uáááááááááááá­á$$$$$$$$$$$$­...........!!!!!!!!!!!
!!!
Aj ja som bol, kedysi, zúrivým „Ajťákom“......
Pecko som rozoberal elekktrickým šrú-vrtačkou…!!!
___
😉
Pak jsem si uvědomil, že ne „to“, ale já mám přežít…
A su – klidnější…
😉
O IT vím a znám úplně to samé (no, o ´kousek´ víc, ale o kousek nepodstatný), co předtím – jen se už nenechám stresovat…
😉

led

Takže systém k PC patria sekáčik a kladivo…

gecco

Velké kladivo…
😉