DaiWoman

Scooby Doo

Z urciteho bodu niekde v transilvanskych horach vyrazi Shaggy so psom, kamosom Scooby Doo. Vybrali sa do strasidelneho zamku 24km daleko, rychlostou 6km za hodinu. Kedze Scooby predtym pojedol neake divoke huby ktore mu Shaggy nasypal do hamburgera, tak musi stale utekat. Vypada to tak ze vyrazia spolocne ale Scooby bezi rychlostou 31km. Ked dorazi k zamku otoci sa a bezi naspat k Shaggimu, ktory medzicasom uz usiel neaky kus cesty. U Shaggiho sa otoci a bezi zase k zamku a tak stale dookola.
Kolko kilometrov nabeha chudak Scooby ?

/*
Tato hadanka sa dostala nedavno ku mne na mail. Udajne tuto hadanku dostalo 120 vysokoskolakov. Zdanlivo jednoducha uloha. Skusali na nu aplikovat mnozstvo rovnic a postupov a vysledok bol ze ju nikto nevyriesil. Doma dal niekto tuto ulohu osemrocnej dcery ktora v priebehu niekolkych sekund oznamila : „Je to predsa jasne !“ A z hlavy povedala vysledok. Takze pokial to vypocitate, gratulujem, ste na urovni dietata z druhej triedy. Pokial sa Vam to nepodari moze vas ukludnit ze ste na urovni vysokoskolakov ;)
*/

Nejlepší odpověď
Syd

Dopočítala jsem to zatím do toho, kdy se setkali ve vzdálenosti 7,4 km od hradu – prozatím Scooby naběhal 85,75 km. A dál se mi už opravdu nechce počítat. Přikládám náčrtky s výpočty http://www.uloz­to.cz/10994324­/scooby-zip , aby sis to mohla dopočítat do nějaký hodnoty blížící se nulovýmu času. Bohužel jsem nevymyslela jednodušší způsob, takže to bude zdlouhavý. Jedině že bys na to vymyslela nějakej vzorec 😉

ajťák: Kde se píše, jak moc (ne)přesný to může, či nemůže bejt?

Heuréka! Až jsem se z toho hrůzou opotila, jak složitě jsem to počítala.
Celý výpočet spočívá v tom, že kluk urazí 24 km rychlostí 6 km/h za 4 hodiny. Jestliže Scooby bude po celou dobu, co kluk půjde ke hradu, utíkat (jedno kam) rychlostí 31 km/h, uběhne celkem 124 km. 😁 A to jsem mohla už dvě hodiny spát 😁

Další odpovědi
led

Veľa.
Zapnite si antispamový filter.

Drap

A co my s tím ??

anonym

TOTO NEJDE VYPOČÍTAT, JEDINĚ, POKUD BYCH MĚL STANOVENOU NĚJAKOU ODCHYLKU, ALE NÉ S TÍMTO ZADÁNÍM (pokud bych to měl vypočítat s přesností na 2km, tak v pohodě, ale takto ne)

OBYČEJNÝ SPAM SE K VÁM DOSTAL :)