zistan

Schvalujete možnost matek vychovávat děti do 3. let ve výkonu trestu?

Je normální vyrůstat do 3. let ve vězení?
Doplňuji:
Strange: Tohle není průzkum " hovad z vlády" ale fakt, viz: Neděle ČT2 v 18:15 dokument S mámou v base.

Nejlepší odpověď
Hamon

Podle mne nejde o to, kde ty tři roky vyrůstáš, to tě těžko může nějak ovlivnit. Spíš bych se zamýšlel nad tím, co matka dítěti předá.
Nejsem odborník na tuto problematiku, ale můj názor je, že je to v pořádku, pokud nejde o trest za závažnou trestnou činnost.

Další odpovědi
arygnoc

nie.
matkám trest odložiť.
ale pri spáchaní ďalšieho zločinu (je jedno, akého) počas tejto doby – doživotie (som zastánca pravidla 3× a dosť), pretože dieťa evidentne využíva pre vyhýbanie sa trestu.

dieťa do väzenia nepatrí.
Doplňuji:
Hamon:

na jednej stráne chcete chrániť nevinné obete ( http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-se-vlozit-do-konfliktu-ktery-se-me-netyka ) a na druhej vám nevadí výchova nevinného dieťaťa vo väzení?

aké budú tie prvé tri roky života – to si bude robiť bábovičky z rozmočeného komisárku, kresliť si bacharky miesto snehuliakov, miesto uspávanky počúvať sirénu na dobrú noc, …?

a len tak mimochodom – páči sa vám predstava decka vo väzenskom mundúre?

(ženiem to schválne do extrému – lebo vaša predstava je tiež extrémna)

nie, batoľa do väzenia nepatrí.

anonym

Jaké máte vzpomínky do tří let svého života? První útržky vzpomínek prý má většina lidí až z období čtyř let a výš. A všímáte si a pamatujete v té době okolí a prostředí?
Ne! Nejsilněji vnímáte osoby kolem vás, zajímavé události a jejich atmosféru.
Role matky je v prvních měsících a letech pro rozvoj dítěte jen těžko nahraditelná.
Emocionální a duševní vývoj kojence a batolete, tak jako získání základních dovedností a návyků je nejlepší a nejpřirozenější od matky.
Matky, které by měly možnost vychovávat svoje děti v prostředí nápravného zařízení nebudou trestány za těžké zločiny. Proč by mělo být s matkou trestáno i dítě tím,
že přijde na určitou dobu o mateřský kontakt?
Navíc dnešní prostředí „výkonu trestu“ není to, co si pod tím mnozí z nás představují.
Tam, kde je povolena možnost výkonu trestu matky s malým dítětem, tam jsou upraveny i podmínky a prostředí výkonu trestu, nehledě na dostupnou lékařskou, pedagogickou a psychologickou pomoc.
Upřímně si myslím, že matky, které pocházejí z dobrých sociálních, společenských,
hmotných a stabilních rodinných poměrů budou v silné menšině.
Většina matek
ve výkonu trestu bude z řad narkomanek, prostitutek, kapsářek atd. a právě proto
si myslím, že pro mnohé děti bude doba prožitá ve vězení ve společnosti matky, tím nejlepším co je může potkat.
Přítomnost matky,střecha nad hlavou, pravidelná strava, teplo, zázemí, společnost jiných dětí a matek, pedagogický a lékařský dozor, vychovatelky atd. bude paradoxně možná právě to, co těmto dětem bude „venku“ chybět…

ivzez

Neschvaluji, ani podle mne dítě do vězení nepatří.
Pokud matka kojí, odložit výkon trestu.
Nekojí-li, pak výkon trestu bez dítěte.

Strange

děti narkomanek, prostitutek, kapsářek atd. by se měly rodit ve vězení a už tam zůstat.

anonym

Strange: Ty budeš asi ta jediná výjímka, co si mohla svoje rodiče vybrat?
Z takových názorů, které tady prezentuješ mi jde mráz po zádech…

arygnoc

strange, si robíte srandu, nie?

to tu už bolo, zodpovednosť a trestanie za iných.

riešiť sa majú príčiny a nie dôsledky, tie narkomanky, prostitútky sa asi nie celkom dobrovoľne rozhodli pre svoj život – a ak áno, tak nepatria do väzenia, ale na psychiatriu.

a vreckárky – no, zo už je iná káva, ale tiež by sa tomu dalo predchádzať.