Schválně, jestli vás to také udiví?

Naši klasici byli kupodivu také normální lidé,určitě nebyli žádní suchaři.Takže – koho by jste tipli,že je autorem těchto nádherných, zvonivých veršů :
Nač líbat rety rudé
jak růže?
Polib jí .....
vždyť je to stejná kůže.
A to rozhodně není všechno,jsou i jiné,údernější.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Fráňa Šrámek měl jednu docela depresivní báseň, co si pamatuji, tak že by on… a nebo nějaký jiný anarchista – Gellner, Toman…. Taky Mácha prý byl peprný….Básně nečtu a nebylo by fér hledat na netu, takže tipuji. Ale jsem zvědavá, zvlášť když nás má autor veršů překvapit.

Teď jsem si všimla klíčových slov – vousatý – Mácha, Neruda? První vousáči, co mě z hlavy napadají.

Tak Vrchlický mě nenapadl ☹ Přitom jeho Za trochu lásky jsou moc krásné verše…

Další odpovědi
FOG

Vrchlicky byl asi taky prebornik slova.

panenka

Typuji Jan Neruda?

Cullinda

Překvapením pro mě je, že to použila punkrocková kapela. Asi pokus o přiblížení klasiků.. ;)
http://www.you­tube.com/watch?v=8h9cTu­pyIoQ

1popelka1

odkaz ná pár básní pro zájemce:
http://www.vol­ny.cz/pjenicek/vrchlic­k/

1popelka1

Škoda, že jste nevydržel déle, třeba by autora někdo uhodl 🙂

anonym

Jar. Vrchlický

anonym

Na Vrchlickém je sympatické,že našel odvahu a nebál se pojmenovat věc výstižným způsobem a dokonce se podepsal.Posuďte sami:
„Hovno smrdí vždycky“.
Jaroslav Vrchlický