arygnoc

Schválili by ste existenciu zákona,

ktorý by v konkrétnych prípadoch umožňoval súdu znížiť vekovú hranicu pre trestnú zodpovednosť (vražda, znásilnenie, zabitie, ale aj napr. nedávna Břeclavská kauza), teda, že by mohol rozhodnúť, že u závažného tr. činu je konkrétny mladistvý páchateľ za čin zodpovedný (i keď by inak podľa zákona nebol)?

Nejlepší odpověď
tom004

Pro bych byl okamžitě.A nejen to.Schválil bych i znovuzavedení trestu nejvyššího.I když se mnou většina nebude souhlasit,nevím proč by měl mít právo na život,třeba vrah,když někoho zabije,nebo když spáchá jiný těžký zločin.A nevím proč se všichni musíme podílet na tom,aby si takoví „lidé“,doživotí užívali ve fešáckém kriminále.

Další odpovědi
Drap

Já stoprocentně a okamžitě.

iceT

Hned a z fleku.I ten konečný nezvratný trest bych obnovila.Když už snížili hranici legálního sexu,tak ať jsou mladiství zodpovědní i za tohle.Přece nejde donekonečna říkat „jen je nechte,oni jsou mladí,oni z toho nemají rozum“.

Damiana

Je to logické, je to zapotřebí – tak se to tady hned tak neodsouhlasí a neobjeví. Byla bych samozřejmě pro.
ad Tom004: Naprostý souhlas s dodatkem.

Mapel

Souhlas bez výhrad.

Ar

Krátce řečeno jsem pro.
Dokonce si myslím, že Tom004 se plete a většina by byla i pro ten nejvyšší tast u násilných a bestiálních trestných činů. Jako případ jsem tady nedávno zmiňoval „matku“ , která zabila své 4 děti. Dá li se nazvat taková lidská zrůda matkou.
Kdyby se o tom udělalo referendum odhaduji, že 75% populace by bylo pro trest smrti.

pusinka50

Já 100% pro a i bych okamžitě obnovila trest smrti pro lidské zrůdy trestané za vraždu. Vždyť my je z vlastních kapes živíme. Víte, kolik stojí kriminál nás daňové poplatníky? 1.000 Kč/den za každého vězně, čili 30.000 Kč za měsíc. A vězeň má povinnost odvést státu pouze 1.500 Kč za měsíc!? A ještě při propuštění dostane peníze. V r. 2012 máme 1.113 vězňů. Náklady na ně tedy činí 400,680.000 ročně z daní naší práce pro lidi válející si v pohodě šunky
Doplňuji:
Půměrný evidenční počet zaměstnanců v ČR je 3,743.900, čili každý z pracujících platí 107 Kč měsíčně na vězně. Nezdá se vám to jako dost peněz? Pro mě je to tedy hodně.

briketka10

taky bych ho schválila na 100%, ale ještě tu chybí jeden zákon, když si velký „zvíře“ pujčí a dluží nic se mu nestane, dluží-li „obyčejný“ člověk tak hned dostane pokutu a ne malou, kde je zákon o policii ? a další..

anonym

Hmm, a který mladistvý pachatel neví, co za trestný čin to vlastně spáchal? Nejsem zastánce všech možných kliček, jak někoho vysekat z toho, co způsobil. Plnou odpovědnost za své činy by měl nést každý člověk, tedy i dítě. Teď nemluvím o Břeclavské kauze, ale o dnešních večerních zprávách. Je možné, aby sedmiletý kluk prováděl něco tak odporného jako právě ta stvůra ve školce v Hradci Králové? Má být takovéhle zvíře bráno jako dítě? A co ty minimálně 4 děti, které se staly jeho oběťmi? Jak k tomu přijdou ony?
Kde je zodpovědnost dospělých, když svou lhostejností dáváme takovému zvěrstvu „zelenou“ ? Není to vlastně nakonec projev toho, že souhlasíme s tím, aby se tu něco takového mohlo beztrestně páchat? Proč obhajovat trestný čin nízkým věkem pachatele? Ty ostatní děti nejspíš budou poznamenané na zbytek života.