pánŠtě

Jak se říká schopnosti omdlení oběti, která je lovená predátorem?

Jak se říká funkci/schopnosti „omdlení“ oběti, která je lovena predátorem, aby necítila bolest při sežrání? Existuje u savců zejména u býložravců vůbec taková schopnost?? Je to nějaká látka, která se nahromadí v těle a vyvolá omdlení?

Odpovědi
mewa

no nevím jistě jestli to používají kuli tomu aby je nic nebolelo, a vím že je druh koz které mají genetickou poruchu a třeba ze strachu,leknu­tí,nebo i radosti omdlí ,prostě sebou švihnou, ale je to spíš svalová křeč