schizofrenie 2

Vnuk byl dán do mé péče, musela jsem být zaučena v porodnici jak ho koupat a krmit. Jeho matka byla po porodu na oddělení gynekologie, místo na šestinedělí. Viděla malího až po čtyřech dnech, kdy jsme jeli domů. Jinak jsme jí ho ukazovali na mobilu.

Podle mě se děti psychicky nemocných žen dávají automaticky do ústavu. Nebylo lehké si doslova vydupat to dítě, strašně jsme se nalítali po úřadech a ještě nás toho hodně čeká. Byla tady kontrola ze sociálky a ptali se nás, jak o dítě chceme pečovat, když nemáme auto (jako by snad auto bylo něco co potřebujeme k výchově dítěte). Překvapuje mě, že se úřednice ani lékaři neumí chovat jako profesionálové bez nějakých předsudků.

Nejlepší odpověď
Berušinka

To jí ho ani neukázali?! No, co je to za bordel. Hlavně, že si každý „zdravý“ člověk může udělat dítě, a pak ho týrá … rodiny, které nemůžou mít dítě, tak musí projít všemi možnými testy, aby se zjistilo jestli se u nich dítě vůbec bude mít dobře … to je taková nespravedlnost!!!
A s tím autem jsem teda čuměla .. radši se nebudu vyjadřovat dál …

Další odpovědi
kapka

Hlavně, že máte vnuka u sebe, držím pěsti, ať je vše v pořádku.
Kamarádka má sestru se schizofrenií a vím, že se jí jeden čas starala nějakou dobu o dceru, ta už byla tenkrát asi desetiletá. Matka na tom byla opravdu špatně a nemohla se o dceru starat. Ale víc o tom nevím.

pokazdejinak

něco jsem vám našla:
http://nemoci­.vitalion.cz/schi­zofrenie/
hlavně ta věta ::V případě těhotných žen a matek dbáme na pečlivou prenatální i postnatální péči o svého potomka:: – asi se těch kontrol hned tak nezbavíte :( ale taky tam píší ::Je třeba nevytvářet v rodině dusné, stresující a na psychiku náročné prostředí:: já bych ten přístup porodnice rozhodně nestresující nenazvala :/
máte tam dole lékařskou poradnu, snad vám bude k užitku :)