Banshee

Scháním tipy na recepty z hlívy ústřičné.

Jen jestli můžu poprosit tak ne recepty kde se hlíva smaží a ne nic sladkého. Nejlépe vařené nebo pečené. Děkuju Vám

Nejlepší odpověď
hanulka11

my z ní děláme držkovou polévku, přidávám ji dušenou k zelenině do těstovin,
rizoto /bez masa s hlívou je vynikající
/ přidej k dušené hlívě na cibuli i dušenou zeleninu zamíchej s rýží, můžeš sypat sýrem

nebo jen dušenou na másle a kmíně s chlebem je to pochoutka

Doplňuji:
zde je o pěstování na slámě

http://www.bo­tanix.kpr.eu/cs/in­dex.php?text=2-pestujeme-hlivu-ustricnou-pleurotus-ostreatus

Další odpovědi
annas

Hlíva ústřičná, 1,5 dcl piva, 1 vejce, 80 g jemně strouhaného Eidamu, polohrubá mouka, koření podle chuti, sůl, pepř, olej na smažení
Postup přípravy:
Hlívu nakrájíme na kousky o velikosti asi 1,5 × 1,5 cm.
Smícháme pivo, vejce, sýr, koření (pozor – některé je slané, takže pak už nepřidáváme sůl), mouku podle potřeby tak, aby těstíčko mělo hustotu asi jako na bramboráky a na hlívě drželo.
Kousky hlívy namáčíme do těstíčka a smažíme v rozpáleném oleji.
Podáváme s tatarkou, chlebem nebo bramborami. Místo hlívy lze použít i kuřecí prsa.

Zkuste se podívat do odkazu:
http://www.re­hurek.cz/speci­al/hliva-ustricna.html

elektrikář

Kápli jste mi do noty právě mám kopenou sadbu hlívy po stolem. Čekám až mi vyroste.
Mám sadbu z netu www jedlé houby sadba přišla ještě dříve než jsem stačíl poslat peníze. Poraďte mi má se sláma nějak zalévat??? Zdá se mi strašně suchá a v návodě o tom nic není.Mně nejvíc chutná obalená v trojobalu, nebo v španělských ptáčcích.

tom004

Co třeba tady.

Zdroj: http://www.ire­ceptar.cz/vare­ni-a-recepty/houby/hliva-ustricna-v-receptech-houbaru/

dědapetr

Výborný je z nich guláš.Hlíva se dá přidat do všeho,do sekané,do nádivky,míchaná vajíčka na grilu,naložená v octovém nálevu,atd.
Doplňuji:
http://www.go­ogle.cz/search?sou­rce=ig&hl=cs&rlz=1G1GGLQ­_CSCZ291&q=hl%C3%AD­va+%C3%BAst%C5%99i%C4%­8Dn%C3%A1+recep­ty&aq=1&aqi=g10&aq­l=&oq=hl%C3%AD­va

vindic

Vřele doporučuji z hlívy držkovou. Nic lepšího
z ní neznám i když jsem několik dalších receptů vyzkoušel.

Zdroj: zkušenosti vlastní i příbuzných

johana 56

Guláš,přírodní plátky obalené v grilovacím koření,zapékané brambory nebo těstoviny,bram­boráky…