Brucce11

schaním přesný rozměr klinového řemene na sekačku Wolf Garten Car jde o secí ustrojí děkuji všem za odpověd

Odpovědi
venkovan

Servis to jistí.
Nejde ani tak o přesný rozměr, ale o typ toho klínového řemenu. Pro takové to stroje se často dávají speciální klíňáky, které snesou vysoké tepelné zatížení. když se tam dá běžný klínový řemen, často se brzy vatáhne, teplem překroutí a nebo napeče na řemenice. zejména to je tam, kde řemen přenáší poměrně velkou sílu a zároveň slouží i jako spojka (napnutím přes kladku se nářadí zapne). V takových případech je skutečně potřeba znát i ty různá písmenka a i výrobce řemenu. Jen pro příklad – nedávno jsem měl v ruce dva klínové řemeny stejného rozměru, ale jeden měl klín silný asi12 mm, druhý jen 8 mm. takže silnější nefungoval – neklouzal v řemenici

honza19hk

pokud nemáš ten starý tak to zjistíš dle řemenice.Tvar a velikost musí odpovídat rozměrům drážky v řemenici.A pak délka celého klíňáku.