Dudny

Scénař,Střich,Zvuk

Ahoj chtel bych skusit natocit svuj kratky film ale nevim jak napsat scenar udelat strich a zvuk aby byl docela kvalitní

Nejlepší odpověď
pusinka50

Panebože, Dudny, režisér nemůže být negramotný a ty k tomu daleko nemáš! V jedné větě 2 hrubky? Skusit – Zkusit, Střich – Střih!!! Nejdřív si hoď hodiny češtiny.

Další odpovědi
SickBreed

Vzhledem k tomu jak se prezentuješ, je asi jakákoli odpověď marná, nicméně i tak se ti pokusím poradit.

Amatérský film tak jak ho chápeš ty. nepotřebuje mít sepsaný scénář. Napiš si dějovou povídku a u natáčení pak improvizuj.

Pokud chceš kvalitní a dostupný zvuk, nahrávej co nejkvalitnějším mikrofonem. Rozhodně ho needituj v movie makeru jak ti zde někdo radí. Jedná se o ten nejhorší free nástroj na trhu, který ani není uzpůsobený pro práci se zvukem. Adacity je dobrá volba zadarmo…zvuk tam sestřiháš, jednoduše vyčistíš od šumů a jinejch ruchů.

Video pak edituj ve virtual dubu. Je zadarmiko, obsahuje naprosto všechny funkce na které si vzpomeneš a které budeš potřebovat. Od efektů, přes kódování videa po konečnej střih a nasazení audia.

anonym

no tak nejdřív musíš mít nějaký nápad, o čem to bude, než to zapomenu, zkus to ve -Windows Movie Maker, tak si střiH uděláš a zvuk taky, prostě něco natočíš, dáš to tam, co se ti líbí necháš, co ne, vymažeš,

led

Filmový scénar musí obsahovať dej, texty postáv, technické požiadavky – scéna, postavy (rozumej aj zvieratá, vtáci, ryby, veci – čokoľvek môže byť pomenované názvom postava), svetlo, zvukové efekty a hudba, dĺžka sekvencií, kostým, make up, rekvizity a podobne. Ale najhlavnejšie z toho je myšlienka.
Po nakrútení niekoľkých variácií klipov – sekvencií (krátkych záberov podľa scénara) strihač zostriháva klipy do uceleného deja. Po základnom dokončení filmu s „pracovným“ zvukom sa do výsledku vkladá externe namixovaný zvuk ktorý sa potom zlaďuje sa obrazom do finálneho filmu…
Nebudem menovať editory, je ich na trhu dosť bezplatných i platených, každý pracuje iným spôsobom.
Chce to hlavne umelecký cit, maximálnu trpezlivosť a pevné nervy.
Doplňuji:
Akýkoľvek video, či audio editor, nech je hic i najlepší vo svojej kategórii nenahradí človeka, jeho myšlienku, cit i znalosti danej oblasti. Kvalitná príprava je predpokladom úspechu aj keby ste použili Lumierovú kameru a gramafonovú platňu.
Takže akékoľvek bla-bla je zbytočné bez základnej myšlienky, citu pre kompozíciu a detaily a aspoň základné znalosti toho čo nakrúcate. Ak toto nemáte, výsledok je dnes často preferovaný „umelecký“ paškvil.