pokazdejinak

Scéna z filmu Čistá duše

akorát končí tenhle skvělý film a zaujala mě jedna scéna už ke konci filmu, kde má prof. Nash schůzku v kavárně na univerzitě a najednou mu začnou ostatní profesoři nosit na stůl svoje pera a zároveň mu vyjadřují podporu – co ty pera mají znamenat? tušíte někdo? je to nějaký symbol uznání nebo co?
Doplňuji:
:D kapka opravdu umí pobavit :)))

jinak díky, že jste mi potvrdily ten symbol uznání – jen by mě ještě zajímalo, jak takové poměrně specifické gesto vzniklo… to jen kdyby někdo věděl ;)

Nejlepší odpověď
kapka

A když si chce někdo vzdát hold sám sobě, tak si vezme pero sám a nikoho se na nic neptá. 😁

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=zpe4T0l­XZcE

Další odpovědi
annas

Littera scripta manet. Doplním podrobněji něco z historie.

Symbol darování pera souvisí s vynálezem písma a psacího nástroje. Ten trval téměř 4000 let – bádání nad správným materiálem, tvarem či později nad systémem plnění a bezproblémové výměny mezi výměny mezi inkoustem v reservoáru a hrotem pera.

Tedy historie lidstva a kultury, i osobní historie je spojena a předávána právě psacími nástroji. Všechny důležité politické či kulturní události, všechny obchody i osobní data jsou zapsány či stvrzeny psacími nástroji.

Dar v podobě pera více než cokoli jiného vyjadřuje úctu a přání úspěchu k obdarovanému. Pero je vyhledávaným dárkem k různým společenským událostem, jako jsou promoce právníků, doktorů, ekonomů a dalších absolventů vysokých škol, stalo se symbolickým darem mezi politiky a více než cokoli jiného i top darem na poli obchodních vztahů.

Poznámka: Začínalo se vyrýváním do hliněné desky, potom se pokračovalo v psaní štětcem, brkem, kovovým hrotem, obyčejnou tužkou, na psacím stroji, plnicím perem, kuličkovým perem a na počítači.

Zdroj: http://www.fsty­le.cz/clanky/1-moda/128-luxusni-pero-jako-univerzalni-darek

hanulka11

pero je učitelův nástroj a oni tím, že mu dali své pero mu tím vzdali hold
Doplňuji:
kapko :D:D:D ty jsi číslo