Avatar uživatele
anonym

Sbirate boruvky,brusinky

ci sipky,maliny a ostruziny,nebo si to radsi koupite?Diky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas před 5075 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Když se vydám na nějakou pěší tůru,tak si jenom tak zobnu tohoto lesního ovoce.Domů nesbírám raději jdu dál a poznávám okolí a přírodu.Jednou jsem narazil v Jizerských horách na česačky borůvek z Polska které sbíraly ve velkém a po nich zbyla jen spoušt.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Když jsem u nás na chatě tak si brusinky a ostružiny sbírám a dělám z nich i marmeládu když jsem doma tak si je kupuji.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
martina1

My máme lesní ovoce za barákem,takže sbírání je rychlý relax.Jinak Poláci a obchodníci u nás drancují borůvčí hlava nehlava.Loni jim dokonce zabavili hřeben dlouhý 1,5m.Tři ženský naráz tak drancovali borůvčí.I hodně sousedů se tím živí a slušně vydělává,na to já ale nejsem. ty tři čtyři litry do mrazáku si nasbírám a víc by mě snad ani nebavilo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Nesbírám,za panelákem nerostou.Používám borůvkovou nať, sráží krevní cukr.Jsem diabetik.Hodí se mi i kopřiva a možná je těch bylinek víc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Kousek za naším domem je les, takže tam chodíme na borůvky, ostružiny, maliny, lesní jahody, brusinky a podobné drobné ovoce. Navíc máme velkou zahradu (cca 30 × 40 metrů) a tam máme také ostružiny, borůvky a maliny. Ale je to jiná odrůda a ty z lesa mají přeci jen jinou chuť než ty vyrostlé na zahradě. Takže co nasbíráme v lese, zmrazíme a něco (ještě čerstvé) sníme, nebo z toho udělám marmeládu. V zimě pak z tohoto ovoce upeču např. buchtu apod. Takže díky tomu, že máme na zahradě plno ovoce a navíc si můžeme zajít do nedalekého lesíka, moc toto drbné ovoce v obchodech nekupujeme. Je ale pravda, že pokud mají někde nějakou, ale opravdu výhodnou slevu, koupím. To je ale pouze vyjímečně… 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lorja

Ano, sbírám borůvky, maliny i ostružiny.Vždycky akorát takové množství,které jde hned zužitko-
vat.Na buchtu,knedlíky, pohár.Nejšikov­nějším sběračem je v naší rodině můj manžel.Les máme blízko za panelákem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek