Sbirate boruvky,brusinky

ci sipky,maliny a ostruziny,nebo si to radsi koupite?Diky

Nejlepší odpověď
ten který je

Když se vydám na nějakou pěší tůru,tak si jenom tak zobnu tohoto lesního ovoce.Domů nesbírám raději jdu dál a poznávám okolí a přírodu.Jednou jsem narazil v Jizerských horách na česačky borůvek z Polska které sbíraly ve velkém a po nich zbyla jen spoušt.

Další odpovědi
panenka

Když jsem u nás na chatě tak si brusinky a ostružiny sbírám a dělám z nich i marmeládu když jsem doma tak si je kupuji.

martina1

My máme lesní ovoce za barákem,takže sbírání je rychlý relax.Jinak Poláci a obchodníci u nás drancují borůvčí hlava nehlava.Loni jim dokonce zabavili hřeben dlouhý 1,5m.Tři ženský naráz tak drancovali borůvčí.I hodně sousedů se tím živí a slušně vydělává,na to já ale nejsem. ty tři čtyři litry do mrazáku si nasbírám a víc by mě snad ani nebavilo.

Michal

Nesbírám,za panelákem nerostou.Používám borůvkovou nať, sráží krevní cukr.Jsem diabetik.Hodí se mi i kopřiva a možná je těch bylinek víc.

Jahoda

Kousek za naším domem je les, takže tam chodíme na borůvky, ostružiny, maliny, lesní jahody, brusinky a podobné drobné ovoce. Navíc máme velkou zahradu (cca 30 × 40 metrů) a tam máme také ostružiny, borůvky a maliny. Ale je to jiná odrůda a ty z lesa mají přeci jen jinou chuť než ty vyrostlé na zahradě. Takže co nasbíráme v lese, zmrazíme a něco (ještě čerstvé) sníme, nebo z toho udělám marmeládu. V zimě pak z tohoto ovoce upeču např. buchtu apod. Takže díky tomu, že máme na zahradě plno ovoce a navíc si můžeme zajít do nedalekého lesíka, moc toto drbné ovoce v obchodech nekupujeme. Je ale pravda, že pokud mají někde nějakou, ale opravdu výhodnou slevu, koupím. To je ale pouze vyjímečně… 🙂

lorja

Ano, sbírám borůvky, maliny i ostružiny.Vždycky akorát takové množství,které jde hned zužitko-
vat.Na buchtu,knedlíky, pohár.Nejšikov­nějším sběračem je v naší rodině můj manžel.Les máme blízko za panelákem.